Sylwia Banasik - zdjęcie

Sylwia Banasik

9,5 / 10

4 oddane głosy

Data urodzenia:
17-11-1994 (28 lat)

Studentka trzeciego roku wokalistyki jazzowej na wydziale Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu. W latach 2006-2013 występowała na deskach teatru Rampa, w musicalach Teatru Muzycznego Tintilo - pierwszo- i drugoplanowe role w spektaklach Przygody Sary (2006), Obcy (2008), Świat Bastiana (2009), Zaczarowani (2011), W Cieniu (2013) . W 2011 roku zagrała w musicalu C.A.S.T.I.N.G. w reżyserii Maciejki Mazan. Odtwórczyni roli narratorki w musicalu Aladyn Jr Teatru Muzycznego Roma w Warszawie (2011-2014). W 2012 roku zajęła I miejsce w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie oraz wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie. Laureatka I miejsca w konkursie musicalowym ArtBem 2012. Laureatka Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (2015r.). Wokalistka studia Accantus. Odtwórczyni roli Marii Vetsery w koncercie musicalowym "Afera Mayerling”. Solistka koncertu symfonicznego pod batutą Jakuba Milewskiego „Kantata Przemienienia”. Odtwórczyni roli Wednesday w musicalu Rodzina Addamsów w reż. Jacka Mikołajczyka w Gliwickim Teatrze Muzycznym.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Evita

Musical

Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

26 września, po raz pierwszy w Poznaniu, pokażemy musical najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie – Andrew Lloyda Webbera. Będzie to najnowsza muzyczna wersja spektaklu Evita z 2010 roku. Zawiera ona piosenkę „You must Love me” skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku.

Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak „Koty”, „Jesus Christ Superstar” czy „Upiór w operze”. Spektakl przygotują realizatorzy, pracujący wcześniej przy musicalu „Jekyll&Hyde”. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Licencji na wystawienie musicalu udzieliła Teatrowi firma The Really Usefull Group. Obsada wyłoniona została w drodze castingu, na który zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski.

Szczegóły