Małgorzata Suzuki
77 oddanych głosów
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Niesamowite przygody Skarpetek
Spektakl powstaje na podstawie niezwykle popularnego cyklu książek Justyny Bednarek.
Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach.
Bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach. Autorka zdradziła nam szczegóły życia, które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci.
Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony, a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się. Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści.
Spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek” powstaje na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”.
______________________________________________________________________
Dla dzieci od 5 roku życia.
więcej
SzczegółyPiotruś Pan i Wendy
Zostawmy wszystko i lećmy z bohaterami spektaklu „Piotruś Pan i Wendy” do Nibylandii, gdzie czekają przygody, nowe przyjaźnie, nieznane emocje, pierwsza miłość (i pewnie też jakaś wróżka albo krokodyl, ale to na razie tajemnica). Wendy, John i Michael zrozumieją tam kilka rzeczy. Docenią wagę bajek na dobranoc. Doświadczą prawdziwej przyjaźni. Otworzą się nawzajem na własne przeżycia. Odkryją wartość wspólnego działania. I chcąc nie chcąc… dorosną. Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawę, i każdy dorosły taką ulubioną zabawę tuli we wspomnieniach. To te często proste i przecież jednak mniej intelektualne czynności uczą nas w pierwszych okresach życia najwięcej. Dzięki nim zdobywamy kolejne umiejętności, poznajemy siebie i otoczenie, budujemy relacje z ludźmi, rozwiązujemy problemy, rozróżniamy emocje i uczymy się sobie z nimi radzić – tworzymy swoje ja. Ale zabawa to też przestrzeń radości i rozwijania wyobraźni – wyobraźni, którą raz po raz rozbudowujemy, używając niepozornego zaklęcia „na niby”. Zaklęcia, które w teatrze nabiera jeszcze większej i świetlistej mocy.
Spektakl dla widzów od 7 roku życia
więcej
SzczegółySzkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa
Uwaga! Uwaga!
Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo – ogłasza nabór do słynnej Akademii. Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7.
Kandydat idealny powinien posiadać: głowę w chmurach, dziurawe ręce, niechęć do marchewki z groszkiem, kłopoty w nauce oraz imię (prawdziwe lub zmyślone) zaczynające się od litery A.
Poszukujemy: nicponi, urwisów, łobuziaków i gałganów. Mile widziani: dziwacy, marzyciele i odludki. Oferujemy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Pamięć naszych uczniów wzmacniamy sokiem malinowym i nalewką na piegach. Wszystkich chętnych, pragnących przekazać zdobytą wiedzę następnym pokoleniom, zapraszamy do SzkołyMarzeń czyli AKADEMII PANA KLEKSA!
Spektakl dla dzieci od 7. roku życia.
więcej
SzczegółyKto rozśmieszy pechowego nosorożca?
Nosorożec marzy, żeby latać. Niestety nie wie, jak to zrobić, dlatego jest bardzo smutny. Z pomocą przychodzi mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość.
Przedstawienie o Nosorożcu powstało na podstawie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autor w prostej i sympatycznej opowiastce zawarł nie tylko swoje poglądy filozoficzne i znane z wywiadów poczucie humoru, ale - co najważniejsze - udało mu się w niej oddać wrażliwość dziecka.
Spektakl adresowany jest głównie do widzów najmłodszych. Prosta i mądra historia, sympatyczne i wyraziste postacie, a także duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie.
Przedstawienie opiera się na motywie teatru w teatrze i teatralnej umowności. Aktorzy są ubrani w wielobarwne kostiumy, swoim wyglądem przypominają mimów albo clownów. Wcielają się w różne postaci. Stają się zwariowaną rodziną, rybakami, tłumem na wiecu wyborczym czy manekinami, jednocześnie pozwalając widzom na twórczą swobodę interpretacyjną w odkrywaniu, kto jest kim.
Scenografię stanowią przedmioty codziennego użytku, należące do świata dorosłych. Powiększone do gigantycznych rozmiarów przywołują skojarzenia ze światem baśni czy zabawek dziecięcych i pobudzają wyobraźnię głównego bohatera. Postacie spektaklu starają się dostrzec w tych przedmiotach postać Nosorożca. I tak wielki imbryk staje się Nosorożcem, łyżeczka od herbaty wiosłem, a pudełko od zapałek łóżkiem. Inspiracją dla twórców spektaklu był manifest artystyczny belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritte’a, zakładający, że rzeczy widziane na obrazie czy na scenie nie są tym, czym wydaje nam się, że są.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.
więcej
SzczegółyNa jagody
Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka – jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami, do dziś zdobywa dziecięce serca. Las znany z baśni jako miejsce niebezpieczne i mroczne w utworze Marii Konopnickiej pokazuje swoje pogodne oblicze, jego mieszkańcy okazują się bardzo mili i pomocni.
Przedstawienie znakomicie oddaje klimat utworu Konopnickiej. Magia parawanowego teatru: zmiany scenografii niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lalki leśnych zwierzątek i mieszkańców jagodowego królestwa zachwycają małych widzów. Ponadto spektakl daje maluchom wyjątkową dzisiaj okazję do kontaktu
z wierszem, kształtując ich wrażliwość na słowo.
Spektakl dla dzieci od 3 roku życia.
więcej
SzczegółyZaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.
Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 lat.
więcej
SzczegółyMaleńkie królestwo
Dawno, dawno temu za górami, za lasami było maleńkie królestwo. Mieszkał tam Król, Królowa i ich córka – królewna Kruszynka. I wielu, wielu innych, których nie sposób tu wymienić.
Król i Królowa starali się dać Kruszynce wszystko, o czym tylko zamarzyła. Ona jednak czuła się bardzo samotna. Pewnego dnia, a był to dzień jej siódmych urodzin, spotkała… Jak wygląda życie w maleńkim królestwie? Czy uda się królewnie Kruszynce znaleźć prawdziwego przyjaciela?
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.
więcej
SzczegółyTymoteusz wśród ptaków
Spektakl opowiada o sympatycznym Misiu Tymoteuszu i przygodzie, która przydarza mu się wiosną, kiedy postanawia zaopiekować się … jajkiem. To naprawdę trudne zadanie dla misia – uczy się podpatrując ptaki, angażuje też w sprawę swojego Tatę. Starają się jak najlepiej wywiązać z przyjętego obowiązku. Co się z tego wykluło? Można się przekonać przychodząc do teatru.
Żywe muzyczne widowisko z ciekawą oprawą plastyczną, pełne humoru i interakcji z dziecięcą widownią.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia.
więcej
SzczegółyGęś, Śmierć i Tulipan
Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie… Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?
Reżyser Marcin Jarnuszkiewicz, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan”, przedstawia prostą historię spotkania Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 10. roku życia.
więcej
SzczegółyBajka o szczęściu
Czy szczęście można kupić? Przedstawiona w spektaklu historia starego Gospodarza daje jasną odpowiedź. W starym biednym domku za lasami można być szczęśliwszym niż w wielkim świecie, gdzie jest wielu ludzi, jeszcze więcej możliwości, gdzie oszołomieni coraz to nowymi rzeczami i wynalazkami łatwo możemy zagubić to, co najważniejsze. Mimo biedy można być szczęśliwym i nigdy się nie nudzić, jeśli tylko ma się przyjaciół tak wiernych jak Myszka, Kogut i Świnka z naszej historii.
Spektakl ma formę moralitetu – Handlarz i Klaun rywalizują o duszę staruszka. Handlarz przekonuje go, że więcej radości przynosi nowa rzecz niż stary przyjaciel. Klaun stara się, aby staruszek nie zapomniał o tym, co nosi głęboko w sercu.
Spektakl łączy parawanowy plan lalkowy z grą aktorów w żywym planie.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.
więcej
SzczegółyDoktor Dolittle i jego zwierzęta
Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.
Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.
Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.
więcej
Szczegóły