Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Musicalowy Pamiętnik

Warszawa
Teatr WAM

STUDIO WAM

Warszawa
Teatr WAM

Sfora | Muzyczne Kolonie: Unlearning

Rajgród
Ośrodek Wypoczynkowy Knieja i Energetyk

KALYANI School Edition I bilety dla grup (55zł) dostępne pod nr tel. 660442160

Warszawa
Teatr Syrena

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Merylin Mongoł

Warszawa
Teatr Ateneum

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

NAPIS

Warszawa
Teatr Ateneum

Friends – the unauthorized musical parody

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Studio Accantus - koncert musicalowo-filmowy

Warszawa
Bohema House Teatr Ekologiczny

L’ITALIANA IN ALGERI / GIOACCHINO ROSSINI

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Prezent urodzinowy

Warszawa
Teatr Capitol

Dreams

Warszawa
Teatr Capitol

IL BARBIERE DI SIVIGLIA / GIOACCHINO ROSSINI

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

GRA

Warszawa
Garnizon Sztuki

Inkubator Osterwy - Stypa Filipa Pokaz finałowy

Lublin
Teatr im. Juliusza Osterwy

Mów mi Italiano!

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Winda do nieba

Warszawa
Teatr IMKA

Inkubator Osterwy - Trupa Rafaela Pokaz finałowy

Lublin
Teatr im. Juliusza Osterwy

Hemar. Marchewka - próba generalizacji

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Santrofi (Highlife From Ghana) - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Vanitas

Warszawa
Teatr Współczesny w Warszawie

Łatwo nie będzie

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Hip Hop Festival Poznań 2024

Poznań
Malta

Koncert Flamenco La Puerta del Baile

Warszawa
PROM Kultury Saska Kępa

Twarzą w twarz

7.63
(16 ocen)
Ingmar Bergman w swojej twórczości skupiał się na badaniu wnętrza psychiki człowieka w ekstremalnej sytuacji. Skupiał się na ludziach odizolowanych od świata zewnętrznego. Swoich bohaterów zamykał na „wyspie” – w relacjach rodzinnych, w państwach objętych stanem wyjątkowym. Zamknięci w czterech ścianach, poddajemy próbie nasze więzi. Widzimy pod lupą relacje, które nam umykały w natłoku spraw. Przymusowa konfrontacja z drugim i sobą samym prowadzi do wglądu? Do szaleństwa? Zobaczymy się „jak w Zwierciadle”? Czy będziemy mieć odwagę, żeby stanąć, ze sobą i ostatecznym, twarzą w twarz? Bergman jest Przewodnikiem po czasie „kwarantanny” – zamknięcia, izolacji, wglądu i konfrontacji. Przeprowadza nas przez proces przemiany. Intymny proces transformacji i przewartościowania. I śmierci. Coraz mocniej dociera do nas, że nastał czas śmierci. Śmierci, której nie sposób pojąć, opłakać, zrozumieć. Czy chcemy tego, czy nie, śmierć potrzebuje reprezentacji, po to jest sztuka – film, teatr, literatura, sztuki wizualne – żeby dzięki reprezentacji nie dopuścić do traumatycznego, niewyrażonego zapisu lęku. Artysta wciąż poszukuje języka na oswojenie nieoswajalnego. Sztuka wciąż stara się wyprzedzić rzeczywistość. To powinność Sztuki. Próbować. [Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski] ------------------------------------------------------- Spektakl dla widzów od 18. roku życia. W spektaklu wykorzystywane są głośna muzyka i dźwięki niskiej częstotliwości. Osoby wrażliwe na ten rodzaj dźwięku prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. -------------------------------------------------------- Tekst spektaklu opiera się na scenariuszu filmu Ingmara Bergmana „Twarzą w twarz” w tłumaczeniu Zygmunta Łanowskiego. W adaptacji zamieszczono również fragmenty scenariuszy filmów: „Sonata jesienna” (tłum. Zygmunt Łanowski), „Szepty i krzyki” (tłum. Andrzej Asłanowicz), „Sarabanda” (tłum. Tadeusz Szczepański) i „Milczenie” (tłum. Stanisław Hebanowski).

Czas trwania: 170 minut

Występują

Realizacja

reżyseria – Maja Kleczewska dramaturgia – Łukasz Chotkowski scenariusz sceniczny – Łukasz Chotkowski, Maja Kleczewska scenografia – Zbigniew Libera kostiumy – Konrad Parol muzyka – Cezary Duchnowski reżyseria światła – Piotr Pieczyński realizacja materiałów filmowych – Kacper Fertacz montaż materiałów filmowych – Alan Zejer producentka, asystentka reżyserki – Michalina Żemła wideo live – Klaudia Kęska asystentki reżyserki – Olga Ciężkowska, Patrycja Wysokińska operator kamery na scenie – Łukasz Nadwodny inspicjentka – Iza Stolarska/Hanna Gruszczyńska realizacja dźwięku na planie i udźwiękowienie materiałów filmowych – Jan Moszumański ostrzyciel, asystent operatora kamery – Maciej Berski realizacja światła na planie – Jakub Gamdzyk (mistrz), Kamil Andryszczyk, Bartosz Baprawski statysta – Robert Dobak we fragmentach filmowych występują także – Anna Dzieduszycka, Krzysztof Nagnajewicz, Krzysztof Lach
więcej+

Opinie naszych Widzów

(4)

10/10

Sztuka zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Jedno z lepszych przedstawień, jakie widziałam w tym roku. Swietnie oddane bergmanowskie uniwersum, znakomita interpretacja aktorów, scenografia no i fantastyczny dźwięk .
więcej+

ma.....@gm...il.com | 7.11.2023

10/10

Spektakl długi i trudny, jak to u Bergmana, ale świetnie zagrany i wyreżyserowany. Porusza wiele istotnych kwestii dotyczących życia, relacji międzyludzkich, a także lęku przed samym sobą.
więcej+

ad.....@....pl | 26.03.2023

8/10

Długi spektakl, ciężki, ale mi się podobał. Dobrze zagrany, ciekawa scenografia. Było trochę kontrowersji, ale i ciekawe rozwiązanie na przedstawienie niektórych scen.
więcej+

Bs.....@....pl | 8.11.2023

8/10

Spektakl bardzo mi się podobał, choć tematyka bardzo trudna. Niesamowicie budowane napięcie, cudownie przedstawione emocje i wewnętrzne rozterki głównych bohaterów. Na szczególne uznanie zasługuje odtwórczyni głównej postaci doktor Kariny, granej przez Karolinę Adamczyk. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie również postać doktora Tomasza - odegrana przez Piotra Stramkowskiego :) POLECAM!!!
więcej+

an.....@in...ia.pl | 27.03.2023

Twarzą w twarz

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!