Siedem sekund wieczności

7.88
(8 ocen)
Potrzeba było dokładnie siedmiu sekund, żeby Hedwig Kiesler – znana światu jako Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie EKSTAZA Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi). Monodram SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI Petera Turriniego jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska.

Występują

Jerzy Kluzowicz

Joanna Liszowska

Realizacja

Reżyseria: Piotr Szalsza Przekład, adaptacja, teksty piosenek: Piotr Szalsza Opracowanie muzyczne: Jerzy Kluzowicz Scenografia, kostiumy: Zuzanna Markiewicz Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska Projekcje wideo: Mikołaj Górecki Ruch sceniczny: Anna Głogowska Reżyseria światła: Waldemar Zatorski Realizacja dźwięku: Michał Tatara Producentka wykonawcza i asystentka reżysera: Magdalena Kłosińska

Opinie naszych Widzów

(5)

9/10

Świetna gra Pani Joanny Liszowskiej- polecam spektakl!

fa.....@in...ia.pl | 12.11.2022

9/10

Fascynująca Hedy Lamarr i historia jej życia w muzycznym spektaklu pięknie zagranym i zaspiewanym przez Joannę Liszowską z towarzyszeniem Jerzego Kluzowicza.

te.....@....pl | 24.11.2021

8/10

Niezwykle interesujacy spektakl dzieki znakomitej grze Joanny Liszowskiej, szczególnie w odniesieniu do okresu włoskiego i amerykańskiego. Wartość literacką samego przedstawienia oceniam nieco gorzej, może powinno być nieco bardziej syntetyczne, szczególnie pod koniec przedstawienia, dla mnie nieco nużacy.

ku.....@....pl | 14.05.2023

8/10

Świetna gra aktorska artystki Joanny Liszowskiej w monologu

j_.....@....pl | 11.12.2021

7/10

Spektakl długi, bez przerwy, ciężki temat.

jo.....@po...ta.onet.pl | 8.07.2022

Siedem sekund wieczności

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!