Jerzy Kluzowicz - zdjęcie

Jerzy Kluzowicz

7,8 / 10

6 oddanych głosów

Data urodzenia:
31-03-1977 (45 lat)

Wybitny pianista i aranżer w Salonowej Orkiestrze Kameralnej „Camerata”. Autor ponad 100 aranżacji, ok. 1000 koncertów, w tym wielu realizacji radiowych i telewizyjnych z muzyką salonową, operetkową, a także piosenkami z udziałem wielu znanych solistów. Współpracuje z teatrami i instytucjami artystycznymi w Polsce, m.in. Kraków, Warszawa, Gdynia, Rzeszów, Radom, Katowice, Poznań, Toruń i zagranicznymi, m.in. Tel Aviv, Wiedeń, Londyn, Paryż.

Przygotował kilkadziesiąt opracowań muzycznych do spektakli teatralnych, kabaretowych oraz kilkunastu widowisk telewizyjnych i słuchowisk radiowych. Bierze udział w wielu koncertach i nagraniach (ponad 20 płyt) w charakterze aranżera i pianisty.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Siedem sekund wieczności

Dramat

Potrzeba było dokładnie siedmiu sekund, żeby Hedwig Kiesler – znana światu jako Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie EKSTAZA Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi).

Monodram SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI Petera Turriniego jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska.

Szczegóły