NOC KRUKÓW / ZYGMUNT KRAUZE

Utwór zamówiony przez Polską Operę Królewską. 🔴 Wykonanie z materiałów i za zgodą Polskiego Wydawnictwa Muzycznego / Performed from music materials and under courtesy of PWM EDITION. Pierwszą premierą przygotowaną przez Polską Operę Królewską były Dziady – Widma – kantata sceniczna Stanisława Moniuszki do słów drugiej części słynnego dramatu Adama Mickiewicza. Po pięciu latach funkcjonowania instytucji powstało nowe przedstawienie nawiązujące do tego samego Mickiewiczowskiego tekstu, będące jednak jego zupełnie inną interpretacją – zarówno pod względem dramaturgicznym, jak i muzycznym. Noc kruków to opera zamówiona u jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Zygmunta Krauzego. Libretto zostało napisane przez Małgorzatę Sikorską-Miszczuk na podstawie Ballad i romansów oraz Dziadów Adama Mickiewicza. Autorka kształtuje nowy kontekst dla doskonale znanych tekstów – w naturalny sposób integruje wątki i fragmenty różnych utworów, a przez to buduje spójny obraz świata zaklętego w poezji narodowego wieszcza. Bohaterowie ballad przybywają na wezwanie Guślarza i ludu obchodzącego święto dziadów. „Dusze grzeszne opętane miłością” ukazują swoje historie, lecz nie znajdują ukojenia, zaś żywi – obezwładnieni uczuciem – stają w obliczu Śmierci. Atmosferę tajemnicy i grozy potęgują powracające motywy tanga – tańca, w którym namiętność przeplata się z tragizmem, a ekscytacja z zawodem. Marta Dziewanowska-Pachowska 🔴 Zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Polską Operę Królewską --> KLIKNIJ TUTAJ 🔴 Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. przestają kursować meleksy dowożące widzów do Teatru Królewskiego. 🔴 Dojście do Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od ul. Agrykola. 🔴 Spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczeni na widownię. 🔴 Miejsca na widowni w Teatrze Królewskim są nienumerowane. ________________________________________________________________________________________________________ W razie pytań Biuro Organizacji Widowni Polskiej Opery Królewskiej jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 +48 500 309 424

Czas trwania: 60 minut

Organizator: Polska Opera Królewska

Występują

KARA - MAŁGORZATA TROJANOWSKA ŚMIERĆ/HANDLARKA - MARTA BOBERSKA PANI - ALEKSANDRA KLIMCZAK MATKA - DOROTA LACHOWICZ KRYSIA - ANDŻELIKA WIŚNIEWSKA PANNA KRUK - MAŁGORZATA BARTKOWSKA JASIEK - SYLWESTER SMULCZYŃSKI GUŚLARZ - WITOLD ŻOŁĄDKIEWICZ PAN - ROBERT SZPRĘGIEL PAN KRUK - PAWEŁ MICHALCZUK ZESPÓŁ WOKALNY POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ ORKIESTRA POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ DYRYGENT - KAROL SZWECH

Realizacja

KIEROWNICTWO MUZYCZNE - DAWID RUNTZ REŻYSERIA - WALDEMAR RAŹNIAK SCENOGRAFIA, REŻYSERIA ŚWIATŁA - KATARZYNA BORKOWSKA RUCH SCENICZNY - SARA KOZŁOWSKA REALIZACJA ŚWIATŁA - PIOTR RUDZKI PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU WOKALNEGO - JAKUB SZAFRAŃSKI ASYSTENT DYRYGENTA - KAROL SZWECH ASYSTENCI REŻYSERA - SŁAWOMIR JURCZAK, AGNIESZKA KOZŁOWSKA INSPICJENTKI - AGNIESZKA ORLIKOWSKA, TATIANA HEMPEL-GIERLACH

Opinie naszych Widzów

(15)

10/10

Bardzo ciekawe przedstawienie łączące klasykę że współczesnością, przepiękna aranżacja sceny.

wi.....@....pl | 7.03.2023

10/10

Jestem bardzo zadowolona z możliwości zakupu biletu przez internet. Miejsce i spektakl zachwycające.

e......@po...ta.onet.pl | 2.03.2023

10/10

Wraz ze znajomymi jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak niezwykle pięknie łączyła się muzyka nie tyle z wykonaniem wokalnym co również z grą aktorską. Sztuka przekracza pewne ramy formy, jaką jest opera i przedstawia dobrze znane utwory mickiewiczowskie w świeży i chwytający za serce sposób. Zdecydowanie polecamy.

fi.....@gm...il.com | 26.02.2023

10/10

Genialne i świetne przedstawienie. Orkiestrą fenomenalna jak zawsze, a wokal wykonawców zapierał dech w piersi. Przez większość wydarzenia przechodziły mnie ciarki i miałem gęsią skórkę. To pierwsza moja wizyta na operze w takim klimacie i absolutnie się w nim zakochałem. Życzę całemu zespołowi opery tylko takich udanych spektakli.

sg.....@....pl | 26.02.2023

10/10

Odważne podejście do trudnego zadania. Zakończone powodzeniem!!!

ed.....@ma...aj.pl | 25.02.2023

10/10

Bardzo ciekawy spektakl.

a......@gm...il.com | 25.02.2023

10/10

Znakomicie zagrany, wspaniale odśpiewany spektakl i tradycyjnie perfekcyjnie zagrana ilustracja muzyczna orkiestry polskiej opery królewskiej, ale nie mógłbym także nie wspomnieć o świetnej scenografii i efektownym oświetleniu.

be.....@gm...il.com | 4.07.2022

9/10

Wyjątkowa i klimatyczna muzyka Krauzego w połączeniu z piękną i sugestywną dekoracją oraz 100 procentowym zaangażowaniem aktorów stworzyło operową perełkę ,którą oglądało się z zapartym tchem. Dodatkowo bliskość aktorów i orkiestry w niepowtarzalnym wnętrzu teatru królewskiego dało niezapomniane wrażenia.

wo.....@gm...il.com | 27.02.2023

9/10

Muzycznie wybornie. Majstersztyk. Gra aktorska i głosy wspaniałe. Dałam 9/10 ponieważ w pewnym momencie zabrakło mi fabuły. Podsumowując: warto spędzić tę Noc z Krukami!

ma.....@....pl | 26.02.2023

9/10

Byłam po raz pierwszy w operze. Bardzo ciekawe doświadczenie. Muzyka wzbudza niepokój, ale tango cudownie łagodzi te odczucia. Przepiękny głos głównej bohaterki. Świetna scenografia- w szczególności śpiące kruki, które wyglądały jak skały.

kr.....@....pl | 19.07.2022

9/10

Świetna muzyka, świetny śpiew, bardzo oryginalna dekoracja!

ba.....@gm...il.com | 5.07.2022

8/10

To po prostu nie jest sztuka w moim stylu. Wolę tradycyjne Opery w innych językach.

ki.....@gm...il.com | 7.03.2023

8/10

Świetna muzycznie, Wspaniała orkiestra i dyrygent. Głosy bardzo dobre. Najsłabszą stroną spektaklu była scenografia i kostiumy.

jo.....@gm...il.com | 26.02.2023

8/10

Bardzo trudno jest mi wystawić opinię, bo chociaż spektakl bardzo mi się podobał, to cieniem położyła się temperatura wewnątrz. Oczywiście, doceniam fakt, że panie otrzymały piękne wachlarze, to naprawdę piękny gest, ale trudno jest wachlować podczas całego przedstawienia.

ka.....@gm...il.com | 4.07.2022

7/10

Muzyka fantastyczna!

gr.....@ga...ta.pl | 26.02.2023

Adres i dojazd

Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Królewski w Starej Oranżerii

ul. Agrykola 1, Warszawa

NOC KRUKÓW / ZYGMUNT KRAUZE

Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie

pt., 15.03

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

sb., 16.03

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!