Niesamowite przygody Skarpetek

Spektakl powstaje na podstawie niezwykle popularnego cyklu książek Justyny Bednarek. Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach. Bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach. Autorka zdradziła nam szczegóły życia, które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci. Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony, a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się. Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści. Spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek” powstaje na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”. ______________________________________________________________________ Dla dzieci od 5 roku życia.

Realizacja

Autor i adaptacja: Justyna Bednarek Reżyseria: Robert Jarosz Scenografia: Anna Chadaj Muzyka: Patryk Zakrocki Asystent reżysera: Marta Gryko-Sokołowska

Opinie naszych Widzów

(11)

10/10

Polecam, przedstawiwnie warte uwagi.

k......@gm...il.com | 25.06.2023

10/10

To była już druga wizyta w Baju z dwójką moich wnucząt. Po Panu Kleksie same wybrały spektakl o przygodach skarpetek. "Babciu, kup bilety na jeszcze jakis spektakl. Lubimy tu pzychodzić. Tylko poproś, żeby nie było dymu". I tyle.

ew.....@gm...il.com | 16.06.2023

10/10

Znakomity spektakl pod każdym względem! Świetne pomysły inscenizacyjne, gra aktorów, dekoracje, muzyka. Dzieci zachwycone, a i dorośli się nie nudzili. Gratulacje!

el.....@gm...il.com | 9.01.2023

10/10

Świetna atmosfera i gra aktorów.

ew.....@po...ta.onet.pl | 27.09.2022

10/10

Polecam każdemu i w każdym wieku 😊

ka.....@on...et.pl | 26.09.2022

Adres i dojazd

Teatr Baj, Duża Scena

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

Niesamowite przygody Skarpetek

Warszawa, Teatr Baj

Sprzedaż on-line zakończona. Skontaktuj się z organizatorem

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne