Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?

Nosorożec marzy, żeby latać. Niestety nie wie, jak to zrobić, dlatego jest bardzo smutny. Z pomocą przychodzi mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość. Przedstawienie o Nosorożcu powstało na podstawie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autor w prostej i sympatycznej opowiastce zawarł nie tylko swoje poglądy filozoficzne i znane z wywiadów poczucie humoru, ale - co najważniejsze - udało mu się w niej oddać wrażliwość dziecka. Spektakl adresowany jest głównie do widzów najmłodszych. Prosta i mądra historia, sympatyczne i wyraziste postacie, a także duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Przedstawienie opiera się na motywie teatru w teatrze i teatralnej umowności. Aktorzy są ubrani w wielobarwne kostiumy, swoim wyglądem przypominają mimów albo clownów. Wcielają się w różne postaci. Stają się zwariowaną rodziną, rybakami, tłumem na wiecu wyborczym czy manekinami, jednocześnie pozwalając widzom na twórczą swobodę interpretacyjną w odkrywaniu, kto jest kim. Scenografię stanowią przedmioty codziennego użytku, należące do świata dorosłych. Powiększone do gigantycznych rozmiarów przywołują skojarzenia ze światem baśni czy zabawek dziecięcych i pobudzają wyobraźnię głównego bohatera. Postacie spektaklu starają się dostrzec w tych przedmiotach postać Nosorożca. I tak wielki imbryk staje się Nosorożcem, łyżeczka od herbaty wiosłem, a pudełko od zapałek łóżkiem. Inspiracją dla twórców spektaklu był manifest artystyczny belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritte’a, zakładający, że rzeczy widziane na obrazie czy na scenie nie są tym, czym wydaje nam się, że są. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.

Czas trwania: 65 minut

Organizator: Teatr Baj

Występują

Marcin Marcinowicz

Syn/Nosorożec

Elżbieta Bieda

Mama/Rybak

Piotr Michalski

Tata/Rybak

Aneta Płuszka

Siostra Młodsza/Samolot

Małgorzata Suzuki

Siostra Starsza/Wróbel

więcej+

Realizacja

Autorzy: Leszek Kołakowski Adaptacja i teksty piosenek: Ireneusz Maciejewski Reżyseria: Ireneusz Maciejewski Scenografia: Dariusz Panas Muzyka: Łukasz Pospieszalski Ruch sceniczny: Krzysztof Roszko Asystent reżysera: Małgorzata Suzuki

Opinie naszych Widzów

(2)

10/10

Bardzo polecam dzieci były bardzo szczęśliwe z przedstawienia.

s......@....pl | 9.02.2019

7/10

Spektakl oparty jest na książce napisanej 1966 roku. Historia bardzo ciekawa i mi siębardzo podobało, natomiast dla mojej 4 letniej córki byl zbyt trudny. Opisany jest od wieku 3 lat natomiast przekaz jest zbyt skomplikowany. Dużo się dzieje na scenie, przeskakiwanie miedzy myślami. Wg mnie nadaje się dla dzieci od 7 roku życia.

mb.....@gm...il.com | 13.09.2021

Adres i dojazd

Teatr Baj, Duża Scena

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?

Warszawa, Teatr Baj

sb., 03.02

11:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!