Czarny Szekspir

"Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia" to najbliższa premiera Teatru Syrena. Spektakl przygotowują twórcy "Bitwy o tron", czyli Jacek Mikołajczyk (libretto, teksty piosenek i reżyseria) oraz Tomasz Filipczak (muzyka i kierownictwo muzyczne). Musical będzie opowieścią o Irze Aldridge'u, pierwszym wielkim, znanym w całym świecie czarnoskórym aktorze. Specjalizował się w rolach szekspirowskich, był rzecznikiem emancypacji czarnych i piewcą wolności w świecie bezdusznych imperiów. Aldridge jest także zapomnianym bohaterem... polskiej historii i to nie tylko dlatego, że zmarł i został pochowany w Łodzi. Spektakl będzie łączyć cechy historyczno-politycznego thrillera, kryminału i bohaterskiego eposu. Tytułową rolę zagra Mikołaj Woubishet, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez lata związany z tamtejszym Teatrem Muzycznym Capitol. Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia. Podczas spektaklu na żywo gra zespół w składzie: Tomasz Filipczak (dyrygent i instrumenty klawiszowe), Jan Malecha/Aleksander Sucharski (gitary), Paweł Bomert (gitara basowa), Grzegorz Poliszak (perkusja), Wiesław Wysocki/Wiktor Wysocki (saksofony), Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz/Szymon Gwóźdź/Alan Turonek (trąbka)

Czas trwania: 150 minut

Organizator: Teatr Syrena

Występują

Mikołaj Woubishet

Ira Aldridge

Przemysław Glapiński

Jago

Marek Grabiniok

Aktor

Jacek Pluta

Aktor

Marta Walesiak

Aktorka

więcej+

Realizacja

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk Choreografia: Jarosław Staniek Kostiumy: Katarzyna Adamczyk Scenografia: Grzegorz Policiński Muzyka i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak Kierownictwo produkcji: Iza Natasza Czapska

Opinie naszych Widzów

(3)

10/10

Super

Wo.....@gm...il.com | 26.10.2023

7/10

7,5 - wokalnie genialnie :)

a......@gm...il.com | 24.10.2023

2/10

Uwielbiam musicale i Teatr Syrena ale to zdecydowanie nie uda produkcja. Przerost formy nad treścią. Bez sensu ten scenariusz. No i za długie. I co bardzo wazne - dlaczego ja w tym teatrze nigdy nie slysze co spiewaja??? Akustyk do wymiany!!!

mi.....@gm...il.com | 14.10.2023

Adres i dojazd

Teatr Syrena,

Litewska 3, Warszawa

Czarny Szekspir

Warszawa, Teatr Syrena

pt., 16.02

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!