Byłam żoną Boba Marleya

Spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” to muzyczna opowieść w rytmie reggae o Ricie Marley, kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata. Mimo historycznych odniesień, twórców spektaklu interesuje przede wszystkim portret kobiety, która żyjąc u boku sławnego na całym świecie męża, próbuje uwolnić się od zależności i odnaleźć swoją własną drogę. W monodramie „Byłam żoną Boba Marleya” szukamy (prawie) uniwersalnych cech współczesnej kobiety, która walczy o siebie i dąży do tego, by wyzwolić się spod męskiej dominacji. Chcemy, by powstała wielowymiarowa historia o kobiecie zastanawiającej się: Kim jestem? Od czego muszę się uwolnić? Gdzie zmierza moje życie? To są bardzo uniwersalne prawdy. Nie będziemy sugerować żadnych odpowiedzi. Skupimy się na stawianiu pytań… – mówi reżyser Paweł Szumiec „Byłam żoną Boba Marleya” jest też historią o trudnej miłości, która prowokuje do refleksji na temat poświęcenia i tolerancji. Jest opowieścią o uczuciu tym trudniejszym, że czasami zamkniętym w ciasnych ramach, wywodzącego się z Jamajki, chrześcijańskiego ruchu Rastafari. Równoprawną bohaterką spektaklu jest muzyka. Zabrzmi ona m.in. w piosenkach Boba Marleya i Rity Marley (np. „Is This Love”, „No Woman, No Cry”), wykonywanych na żywo z zespołem Mamas & Trawas, specjalnie powołanym na potrzeby przedstawienia. Wierzymy, że największym atutem naszego spektaklu jest odtwórczyni roli Rity Marley – Katarzyna Chlebny – która granej przez siebie bohaterce i interpretacjom piosenek nadaje swój indywidualny rys. Wierzymy więc, że kreacja aktorki spowoduje, że mimo odległości kulturowej z Polski na Jamajkę, widz podda się opowieści w transowym rytmie reggae i wyruszy w tą nieco egzotyczną podróż. – dodają twórcy.

Organizator: Teatr KTO

Występują

Katarzyna Chlebny

Realizacja

Autorka tekstu: MAŁGORZATA JANTOS Reżyseria i dramaturgia: PAWEŁ SZUMIEC Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje: ALEKSANDER BRZEZIŃSKI Scenografia: MAREK BRAUN Kostiumy: JOLANTA ŁAGOWSKA - BRAUN Multimedia: WOJTEK KAPELA Zespół muzyczny Mamas & Trawas

Opinie naszych Widzów

(11)

10/10

Wspaniały monodram, podziwiam Panią Chleby za wokal, wspaniała rola, muzyka grana na żywo, udany przekaz stanu ducha kobiety- żony wielkiej artystycznej osobowości, gorąco polecam. Zakup biletu bezproblemowy.

ba.....@....pl | 1.01.2024

10/10

Pani Katarzyna/Rita cudowna i piękna. Przedstawienie przeniosło mnie i moich znajomych na Jamajkę...poczuliśmy błogość i radość... a i zrodziła się refleksja nad rolą i pozycją kobiety. Dziękuję!!! z pozdrowieniami Barbara Archacka

ar.....@gm...il.com | 10.11.2023

10/10

Autentyczny i ciekawy merytorycznie spektakl

ba.....@....pl | 11.10.2023

10/10

Muzyka live, stroje, gra aktorska przenoszą nas na tę pięknà wyspę, ale też przeżywamy razem z główną bohaterką jej rozterki i ból .. Bardzo dobry spektakl!!! Świetna kreacja aktorska!! Gratulacje!

Ma.....@gm...il.com | 12.06.2023

10/10

Zachwycający!!! Porównując do innego rodzaju sztuki .. Jak arras tkany złotymi nićmi powieszony na ścianie

ra.....@gm...il.com | 12.06.2023

10/10

Wspaniały spektakl! Fenomenalna gra aktorska Pani Katarzyny. Co chwilę leciały mi łzy wzruszenia. Bardzo emocjonalna sztuka. Z chęcią zobaczę jeszcze raz!

ka.....@ou...ok.com | 14.05.2023

10/10

Bardzo dobra sztuka (monodram), świetna gra aktorska, muzyka na żywo, świetny pomysł - doskonałe uzupełnienie gry aktorskiej, wokal genialny, muzycy wspierający słowo mówione - rewelacja! Najlepszy wieczór walentynkowy w moim życiu!!!

pa.....@po...ta.onet.pl | 16.02.2023

10/10

Spektakl znakomity. Aktorstwo pierwszej próby, muzyka na żywo, współpraca między zespołem a odtwórczynią roli Rity - idealna. Prawdziwie świąteczna, nieciężka w odbiorze, ale też jakościowo nie nazbyt lekka, wspaniała uczta - dla ucha, ducha i dla oka też. I w doborowym towarzystwie. Publiczność zgrana, zintegrowana w odbiorze - reakcą na finale był aplauz na stojąco i wspólne bujanie się w rytmach muzyki reggae. Na uwagę zasługuje prostota i piękno stylizacji, swobodna elegancja; zaś delikatna uroda i subtelność Katarzyny Chlebny wzmacnia siłę przekazu. Brawo dla Małgorzaty Jantos, autorki monodramu, brawo Paweł Szumiec (reżyseria). Kto układał konkretne utwory pod konkretne fragmenty tekstu - wielkie brawa! Nie wszyscy znają i nie wszyscy muszą znać język angielski, w którym to języku pobrzmiewają słowa piosenek. A odnoszę wrażenie, że nie było ami jednej osoby na widowni, która miałaby problem ze zrozumieniem tego, co się dzieje dla nas na scenie. Dziękuję Twórcom tego spektaklu i Teatrowi KTO za nietuzinkowe przeżycie. PS. Obsługa techniczna, szatnie, asystentci widowni - znakomita kooperacja, serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa.

ma.....@gm...il.com | 16.02.2023

10/10

Doskonały tekst i świetna, rewelacyjna, odkryta przeze mnie Katarzyna Chlebda. Gra przejmująco, prawdziwie, świetnie śpiewa. Opowieść uniwersalna o miłości, poświęceniu i nierówności kobiet.

um.....@gm...il.com | 15.02.2023

10/10

Fantastyczny spektakl

ra.....@gm...il.com | 29.01.2023

9/10

Znacznie lepszy, niż się spodziewałem. Świetne aktorstwo Pani Katarzyny, rzeczywiście była w roli. Wyszedłem z teatru rozśpiewany.

ka.....@gm...il.com | 11.06.2023

Adres i dojazd

Teatr KTO,

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Byłam żoną Boba Marleya

Kraków, Teatr KTO

dzisiaj

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!