Pidżamowcy - zdjęcie Pidżamowcy - zdjęcie Pidżamowcy - zdjęcie Pidżamowcy - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

5,1 / 10

Pidżamowcy

Banda Ampuły terroryzuje pacjentów! Mafiozo w pidżamie pokątnie rozprowadza leki przeciwbólowe w szpitalu – za odpowiednią cenę, oczywiście.

Życie pidżamowców koncentruje się wokół dwóch równie niedostępnych źródeł upragnionych leków: „świętej” szafki w gabinecie lekarskim i nielegalnych zasobów dilera. Dni upływają na wypatrywaniu pielęgniarki z kolejną dawką leków. „Jeśli istnieje Bóg, musi być anestezjologiem.” – mówi jeden z pacjentów. Niestety, szanse na ingerencję sił wyższych są znikome. Pacjenci muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Zapowiada się szpitalna rewolucja!

Do tej śmieszno-smutnej historii szpitalnej rebelii twórcy spektaklu włączyli fragmenty opowieści autentycznych, przywołując głosy pacjentów i lekarzy. Pomiędzy prawdą a fikcją znalazło się miejsce dla rozważań nad istotą bólu. Nie tylko fizycznego.

Realizacja jest nagrodą dla Mariusza Sieniewicza w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław

W spektaklu wykorzystano teksty Magdaleny Rigamonti Niedługo sami się będziecie leczyć! i Jakuba Sieczki To ja Wam teraz opowiem, jak to jest być młodym lekarzem w Polsce zamieszczonych na ich kontach na Facebooku.

Na scenie występują między innymi Aleksandra Dytko jako Siostra Kordelia, Paulina Wosik jako Siostra Regana, Ewelina Paszke-Lowitzsch jako Siostra Goneryla, Krzysztof Boczkowski jako Amputyk, Wiesław Cichy jako Kolonus, Przemysław Kozłowski jako Ampuła.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: Natalia Kabanow

Realizacja

reżyseria: Marcin Liber

scenografia, projekcje wideo, światło: Mirek Kaczmarek

kostiumy: grupa Mixer [Dorota Gaj-Woźniak, Robert Woźniak, Monika Ulańska]

muzyka: Filip Kaniecki

ruch sceniczny: Maćko Prusak

realizacja dźwięku: Michał Kalecki

realizacja światła: Daniel Piastowski

realizacja wideo: Marcin Dominiak

asystent reżysera: Tadeusz Ratuszniak

inspicjentka: Katarzyna Krajewit

Opinie naszych widzów (3)

 • 7,0/ 10

  Temat bardzo ciekawy, jednak bardzo format przerysowany i rażący pesymizmem. Bardzo ciekawie przedstawiony wizerunek bólu i zależności pomiędzy człowiekiem i bólem.

  za.....@....pl / 02 lutego 2020

 • 6,0/ 10

  Ogólnie sztuka ok, choć najbardziej nie rozumiem dobranej (a raczej źle dobranej) muzyki, szczególnie w początkowej części spektaklu. Nie było też słychać słów i jak by nie pasowało do całości. Fragmentami się uśmiałem.

  mi.....@....pl / 03 lutego 2020

 • 3,0/ 10

  Spektakl słaby, momentami niesmaczny. Niektórzy aktorzy z dużymi brakami w dykcji.

  w......@....pl / 12 listopada 2019

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Adres i dojazd

ul. Rzeźnicza 12
Wrocław

https://www.wteatrw.pl/pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.