Jutro przypłynie królowa - zdjęcie Jutro przypłynie królowa - zdjęcie Jutro przypłynie królowa - zdjęcie Jutro przypłynie królowa - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,2 / 10

Jutro przypłynie królowa

Wyspa Pitcairn na środku Pacyfiku. Niewielka kolonia brytyjska oddalona o 2 tysiące mil od najbliższego brzegu. Raj na Ziemi, gdzie żyją potomkowie osiemnastowiecznych buntowników ze statku „Bounty”. W 2004 roku sześciu mieszkańców Pitcairn zostało oskarżonych o przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Jutro przypłynie królowa to opowieść o mikroświecie stworzonym przez mężczyzn, którzy wprowadzili na wyspie prawo do kazirodztwa, gwałtu i pedofilii. Okazało się, że raj był piekłem, w którym akty bezwzględnego zła usprawiedliwiano tradycją i rodzimym obyczajem. Przez całe lata wspólnota milcząco tolerowała nieludzkie praktyki swoich przywódców, a w czasie procesu wielu mieszkańców wysypy wręcz broniło gwałcicieli. Za cenę bezpieczeństwa, jakie daje przynależność do wspólnoty, gotowi byli poświęcić własne człowieczeństwo.

Mottem przedstawienia są słowa Philipa Zimbardo z Efektu Lucyfera: „Jedną z najistotniejszych, a najmniej uznawanych przyczyn zła, poza głównymi sprawcami, protagonistami krzywdy, jest milczący chór, który patrzy, lecz nie widzi, który słucha, lecz nie słyszy.”

Na scenie występują między innymi Anna Błaut, Maria Kania, Jolanta Solarz-Szwed, Krzysztof Boczkowski, Maciej Kowalczyk, Krzysztof Zych.

Czas trwania: 105 minut

Twórcy

adaptacja, dramaturgia: Krzysztof Szekalski

reżyseria: Piotr Łukaszczyk

scenografia, wideo: Michał Araszewicz

muzyka: Filip Zawada

choreografia: Tomasz Wesołowski

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna sztuka, gra aktorów robi ogromne wrażenie. Od początku trzyma w napięciu. Bardzo polecam chociaż temat ciężki

  ra.....@in...ia.pl / 15 października 2022

 • 10,0/ 10

  Super polecam nie byłem w teatrze ponad 30 lat oglądałem tylko w tv. Jestem zachwycony spektaklem jak i atmosferą

  an.....@gm...il.com / 02 października 2021

 • 9,0/ 10

  Spektakl nieprzeciętny. Fantastycznie zagrany. Mogę powiedzieć, że strząsnął mną i zapadł głęboko w pamięć. Ciekawy pomysł ustawienia sceny i widowni. Oszczędna scenografia nie odjęła temu wydarzeniu, a wręcz przeciwnie, pobudziła wyobraźnię i pozwoliła każdemu z widzów uczestniczyć na swój intymny sposób. Bardzo polecam.

  pa.....@....pl / 07 lutego 2020

 • 8,0/ 10

  Silne przeżycie, trudny i kontrowersyjny temat. Polecam

  jo.....@gm...il.com / 19 marca 2023

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Adres i dojazd

ul. Rzeźnicza 12
Wrocław

https://www.wteatrw.pl/pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.