Zawartko/Piasecki - Wagabunda - kameralnie - Vertigo Summer Jazz Festival - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,3 / 10

Zawartko/Piasecki - Wagabunda - kameralnie - Vertigo Summer Jazz Festival

„To muzyka dla podróżników, którzy na swojej drodze poszukują nowych brzmień, nieoczywistych i ładnych melodii oraz emocji”. – Piotr Wojdat, Jazz Forum (sierpień 7-8/2021)

Nie od dziś wiadomo jak płodnie na artystów wpływają dalekie podróże, piękne widoki, orientalne smaki, zapachy, inspirujący ludzie, ich historie i inna kultura. To właśnie dzięki nim dzieło twórców nabiera nowych barw, staje się zderzeniem dotychczasowych przeżyć z czymś całkiem świeżym i niespotykanym. Duet Zawartko/Piasecki lubi zaskakiwać unikalnym podejściem do wykonawstwa muzycznego, dlatego też artyści zdecydowali się na stworzenie swego rodzaju muzycznej pocztówki z podróży, którą nazwali - Wagabunda.

Oboje świadomi swoich możliwości, biegli technicznie i przekraczający bariery swoich instrumentów, postanowili stworzyć unikalny projekt zapraszając do wędrówki z Wagabundą wyjątkowych muzyków. W ramach Vertigo Summer Jazz Festival na scenie spotkają się: Magdalena Zawartko (głos), Grzegorz Piasecki (kontrabas), Tomasz Wendt (saksofony), Wojciech Lubertowicz (instrumenty perkusyjne, duduk) i przeniosą nas w muzyczny świat Wagabundy, tym razem w kameralnym wydaniu.

„Splot etnicznych wątków, wspomnień z wyjazdów i doświadczeń życiowych artyści komunikują za pomocą jazzowych środków wyrazu. Magdalena Zawartko wznosi się na wyżyny umiejętności wokalnych, a instrumentaliści czują się w tym wielokulturowym tyglu jak ryba w wodzie.” – Piotr Wojdat, Jazz Forum (sierpień 7-8/2021)

Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, m.in.: Gruzji, Maroko, Izraela - połączonych z jazzową improwizacją zabierze słuchaczy w piękną muzyczną podróż.

„Magdalena Zawartko to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych głosów młodego pokolenia polskiego jazzu. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, z powodzeniem prowadzi działalność pedagogiczną i uczestniczy w wielu ciekawych działaniach muzycznych. Ostatnio zwróciła na siebie uwagę pełną ekspresji i dramaturgii partią solową w projekcie Piotra Wojtasika „Voices”. Od dłuższego już czasu tworzy tandem artystyczny z kontrabasistą Grzegorzem Piaseckim, który ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Leszek Możdżer, Maciej Fortuna czy William Parker.” – Piotr Wojdat, Jazz Forum (sierpień 7-8/2021)

Skład:

Magdalena Zawartko - głos

Grzegorz Piasecki - kontrabas

Tomasz Wendt - saksofony

Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne, duduk.

Czas trwania: 120 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Dla mnie koncert był ekscytujący i wspaniały. Bardzo lubię ten rodzaj muzyki a wykonawcy sprostali moim oczekiwaniom. Poza tym po koncercie bardzo udało mi się porozmawiać zarówno z wokalistką jak i kontrabasistą.

    an.....@gm...il.com / 29 lipca 2022

  • 8,0/ 10

    Koncert bardzo ciekawy,wokalistka niebanalna. Jedyny minus to spore opóźnienie

    an.....@....pl / 01 sierpnia 2022

Vertigo Summer Jazz Festival - Adres i dojazd

Kup bilet