Kasta la vista - zdjęcie Kasta la vista - zdjęcie Kasta la vista - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

7,9 / 10

Kasta la vista

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Błyskotliwa, inteligentna i zaskakująca komedia absurdu francuskiego autora Sébastiena Thiéry’ego. Pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Groteska opowiadająca o tym, jak przeciętny obywatel wpada w sieć korporacyjnego świata finansów. Reżyser Jacek Bończyk osadził tekst w polskich, a nawet wrocławskich realiach.

„Wyobraź sobie, Widzu, że jesteś zadowolonym agentem nieruchomości, który wszedł do oddziału swojego banku, żeby podjąć gotówkę. Podajesz do autoryzacji kartę debetową i… I odtąd zaczyna się udręka Jacka Krafta, który boryka się z dziwacznym kasjerem oraz specyficzną szefową oddziału banku. W banku, który już nie jest znajomym bankiem, zaczyna się pełna absurdów historia, która może się przydarzyć każdemu, kto przekroczy próg pozbawionej czułości instytucji. W finale spektaklu pozostaje pytanie: czy ta cała sytuacja była lub byłaby w ogóle możliwa? A może to misterna gra boskiej istoty pochodzącej z innej kultury i wymiaru? Przekonaj się, Widzu, sam. Koniecznie. Pozdrawiam – reżyser”.

W spektaklu wykorzystano utwory z płyt Changing oraz Shuruvath w wykonaniu MICHAŁA RUDASIA

W teledysku wystąpiły tancerki z wrocławskiej grupy Indie Beats – Connect with Dance: ANUSHA CHITTI, MANU THEJA DANDU, DEEPIKA KONDURU, SANDRA SZNYR

realizacja i zdjęcia MIKOŁAJ PŁYWACZ, koordynator nagrania PATRYCJA WRÓBEL.

Na scenie występują między innymi Grażyna Krukówna jako Starsza kobieta, Bożena Baranowska jako Matka, Mariusz Kiljan jako Klient, Andrzej Gałła jako Hindus, Jakub Giel jako Kasjer, Agata Skowrońska jako Barbara.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Jarek Kuśmierki

Realizacja

przekład: BARTOSZ WIERZBIĘTA

opracowanie tekstu, reżyseria i opracowanie muzyczne: JACEK BOŃCZYK

scenografia: GRZEGORZ POLICIŃSKI

kostiumy: ELŻBIETA TERLIKOWSKA

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Przewrotna fabuła, obficie okraszona dowcipną groteską i do tego fenomenalna gra głównego bohatera. Doskonałe wrażenia artystyczne. Pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela teatru.

  ku.....@....pl / 18 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorów. Spektakl bardzo realistyczny nasycony dobrym humorem.

  of.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl super , wszystko dzieje się w banku czyli w miejscu gdzie każdy z nas przynajmniej raz był. Choć sam fakt zamknięcia klienta był trochę straszny to historie które wydarzyły się w samym banku to istna komedia. Gra aktorów rewelacyjna szczególnie Pan Jacek klient banku utkwił mi w pamięci. Polecam spektakl wart obejrzenia.

  be.....@....pl / 05 października 2021

 • 9,0/ 10

  Świetni aktorzy!!! GRATULACJE!!!

  fe.....@....pl / 04 października 2021

 • 8,0/ 10

  Komedia podobała mi się, ale nie była mega śmieszna. Aktorzy zagrali super. Sztuka z przekazem. W teatrze co drugie miejsce zajęte, obowiązują maseczki. Mieliśmy miejsca na balkonie, z których wszystko było widać. Ogólnie polecam.

  an.....@....pl / 07 października 2021

 • 3,0/ 10

  Bardzo niski poziom żartów. Aktorstwo na poziomie średnim. Krzesła pamiętające Gomółkę. Obsługa miła i sprawna.

  Mp.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2022

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.