Salon Jazzowy - Atmańska / Drabek Duo

Salon Jazzowy - Atmańska / Drabek Duo "Powidoki. Duch/Syrenka/Schody/KK"

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert!

22 marca 2023, godz. 19.00

Pola Atmańska - fortepian

Kamila Drabek - kontrabas

Bilety do nabycia: http://kicket.com/

oraz na godzinę przed koncertem w kasie (TYLKO GOTÓWKA).

Przed koncertem Artystki będą gościć w RadioJAZZ.FM - #salonowerozmowy (start godz. 17.00)

Koncert jest rozwinięciem i bezpośrednim nawiązaniem do wystawy Natana Kryszka i Józefa Gałązki „Powidok”. Kompozycje powstałe w oparciu o rzeźby Artystów są punktem wyjścia do dalszych rozważań Kamili i Poli. Wielokrotnie przetworzony obraz wewnętrzny zamieni się w dźwięki i będzie opowieścią duetu który zna się na wskroś i od lat.

Kamila Drabek - pół-góralka, pół-ślązaczka, kontrabasistka i kompozytorka. Gra z O.N.E. i prowadzi swój Tercet. Grała też z Gregiem Osbym i Vistel Brothers. Kamila jest z Bielska-Białej, również z Krakowa i teraz też z Warszawy. Już dwa razy prawie dostała Fryderyka. Jak nie gra to rysuje i maluje.

Pola Atmańska - utytułowana muzyczka, nagradzana m.in. podczas Międzynarodowego Konkursu B-Jazz w Belgii, XXXIX konkursu Getxo Jazz Festival, a także laureatka Nagrody Specjalnej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Współtworzy zespół O.N.E., Szamanie, Pola Atmańska Trio.

🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼

Salon Jazzowy to szczególne miejsce na jazzowej mapie Warszawy - koncerty mają charakter kameralnego spotkania bez podziału na scenę i publiczność, a muzycy grają na wyciągnięcie ręki.

Występujący jazzmani to mistrzowie gatunku lub młodzi, ale szczególnie utalentowani młodzi adepci jazzu.

Współfinansowanie: m.st. Warszawa

Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Czas trwania: 59 minut

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Kup bilet