(Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie (Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie (Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

8,4 / 10

(Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM

PUBLICZNOŚĆ MA WPŁYW NA LOSY BOHATERÓW!!

Zbuntowana i rozwiązła Tatiana, mimo dojrzałego wieku nadal mieszka ze swoim ojcem, emerytowanym nauczycielem, marzycielem, człowiekiem wielkich, ale w żaden sposób nie zrealizowanych idei. Ojcem, który chcąc je zrealizować doprowadził do ruiny życie rodzinne.

W życie zwariowanego starca i jego popadającej w przypadkowe związki seksualne córki, wkracza Konstanty, dawny uczeń staruszka i kolega Tatiany ze szkoły. Niby niepozornie i przypadkowo przewraca do góry nogami ich, i tak niestabilny żywot – namawia swojego dawnego nauczyciela, by przyjął pod swój dach bezdomnych imigrantów z dalekiego kraju. Tatiana natomiast zakochuje się w Konstantym, w tej, jak to określa, jego niszczycielskiej sile.

Czy zakochuje się w nim, bo jest tak podobny do jej ojca – nieudacznika, którego wszelkie działania prowadzą do totalnej katastrofy?

Sytuacja rozwija się komicznie, ale ma tragiczny finał.

Zadaniem widowni po obejrzeniu spektaklu, będzie wspólne działanie by zmienić bieg historii. Przez całe wydarzenie, widzowie zostaną poprowadzeni przez postać JOKERA- przewodnika.

“(Całkiem) prosty sposób na córkę nimfomankę” to tragikomiczne sceny wybrane ze sztuki rosyjskiego dramatopisarza Michaiła Durnienkowa “(Całkiem) prosty sposób jak rzucić palenie” w reż. Tomka Leszczyńskiego.

W kolejnych odsłonach cyklu prezentowane są różne wątki i tematy wybrane ze spektakli, znajdujących się w repertuarze lub planowanych premierach Teatru XL.

TEMATY do rozważenia z publicznością (forum) :

Obcy nieobcy.

Jak reagujemy na obcych, imigrantów, przybyszy z innych krajów i kręgów kulturowych. Czy nasza europejska kultura i cywilizacja są naprawdę wyższe od cywilizacji i kultur reszty świata?

Jeleń przywódca.

“Kto dał ci do mnie prawo? Kto dał ci prawo decydować za mnie?” takie pytanie zadaje nasza bohaterka Tatiana swojemu ojcu i Konstantemu, który twierdzi, że ją kocha. Czy mamy prawo decydować o życiu innych ludzi? Czy spełniając nasze marzenia, dążenia i osiągając zamierzone cele, nie ograniczamy wolności innych?

Cel interwencji widowni (forum): Odnalezienie konstruktywnych sposobów na poprawę relacji ojca z córką.

Scena z Forum to nowy cykl w propozycji repertuarowej Teatru XL. Każdorazowo widz po obejrzeniu spektaklu, decyduje jak odmienić bieg proponowanej przez aktorów historii. Aktywnemu uczestnictwu widowni w drugiej części spotkań, przewodniczy zawsze Joker. Spektakle proponowane w ramach cyklu, to barwne historie, jednocześnie poruszające problemy bliskie widowni. Scena z Forum daje widowni okazję zarówno do wspólnej refleksji oraz, poprzez odpowiednie poprowadzenie wydarzenia, do działań i zmian. Tym samym widz przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu Teatru Forum jest społecznie wyzwalające. Jest to też niespotykana i atrakcyjna forma spędzenia czasu w teatrze.

Na scenie występuje Tomasz Zaród, Izabela Górska, Zbigniew Pożoga, Diana Karamon.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Autorka cyklu: Diana Karamon

Reżyseria wątku: Tomasz Leszczyński

Inspirowane: (Całkiem) Prostym sposobem jak rzucić palenie Michaiła Durnienkowa

Scenografia i kostiumy: Zuzanna Sapeta

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Świetny spektakl, rewelacyjnie prowadzony i najlepsza gra aktorów. Brawa dla Tatiany ;)

    mi.....@gm...il.com / 28 listopada 2017

  • 7,0/ 10

    Niekonwencjonalne podejście do sztuki. Zaskakujące, trochę stresujące, ale tylko na początku. Zobaczyłam mojego partnera z którym byłam na tym wydarzeniu z innej strony. Można powiedzieć, że odkryłam w nim inne cechy, których nie znałam. Także, całkiem ciekawe doświadczenie dla związków. Eksperyment społeczny.

    an.....@gm...il.com / 18 lutego 2018

TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych - Adres i dojazd

Pl. Hallera 5, Warszawa

http://www.teatrxl.com

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.