Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,8 / 10

Księżniczka na ziarnku grochu

Dawno, dawno temu żył sobie młody Książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na żonę. Pewnej nocy, gdy nad królestwem szalała straszliwa burza, do bram pałacu zawitała zabłąkana dziewczyna podająca się za księżniczkę. Aby przekonać się o prawdziwości jej słów, mądra Królowa użyła pewnego fortelu…

Pełna uroku, koloru i wesołych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena przeniesie dzieci w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka. Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwolą na nudę,a zmieniająca się dekoracja, która szybko przeobraża scenerię przygód królewskiej rodziny, przykuje uwagę młodego widza.

A zatem, jak skończy się historia młodego Księcia bezskutecznie poszukującego prawdziwej miłości i jaką rolę odegra w tym maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn? Zobaczcie sami!

Na scenie występuje Paweł Brandys, Łukasz Dąbrowski, Szymon Grzybek, Katarzyna Gołąb, Paulina Dziuba.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrkrakow.pl/

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Córce bardzo się podobało. Polecamy!

  mo.....@....pl / 14 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Piękne przedstawienie, świetna gra aktorska wszystkich występujących. W mojej ocenie rola Błazna po prostu rewelacyjna - gratulacje dla Aktorki.

  jo.....@gm...il.com / 04 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Gratulacje!

  ew.....@ya...oo.com / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Zabawna i sympatyczna opowieść. Humor dla dzieci, ale starszy widz też się może uśmiechnąć. Urzekła mnie postać buraka! Polecam dla dzieciaczków 4+, więcej skorzystają, chociaż córeczka 3.5 letnia do dziś bawi się w teatrzyk i szykuje posłanie dla Księżniczki Fasolki. Było nam bardzo miło oglądać ten spektakl!

  jo.....@gm...il.com / 05 czerwca 2021

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

ul. Starowiślna 21
31-038 Kraków

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.