A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie A komórka dzwoni - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

6,5 / 10

A komórka dzwoni

Interesuję się tym, co teatr może zrobić, czego nie potrafią inne formy.

Sarah Ruhl w wywiadzie dla Washington Square Reviev 2016 r.

Sarah Ruhl (ur.1974 r.) amerykańska dramatopisarka, eseistka, wykładowczyni w Yale School of Drama, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za „Posprzątane” (2005 r.) i za „In the Next Room” (2010 r.), laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize – dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej (2004 r.). Tłumaczona na kilkanaście języków i grana z wielkim powodzeniem w kraju i zagranicą.

W teatralnych światach sztuk Sarah Ruhl zwykli ludzie żyją niezwykłym życiem wśród dziwnych zbiegów okoliczności otwierających się na niezwykłe metafizyczne zagadki, zaś wątki kryminalne łączą się z elementami absurdu i finezyjnego humoru. A komórka dzwoni to po trochu thriller, moralitet, romans, surrealistyczna komedia.

________________________________________________________________

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z nowym ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zostały zniesione ograniczenia obowiązujące w instytucjach kultury, natomiast w związku z wciąż licznymi przypadkami zakażeń, zalecamy noszenie maseczek na terenie teatru.

Na scenie występują między innymi Barbara Wypych, Natalia Stachyra, Rafał Zawierucha, Mateusz Król, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Pilaszewska.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Magda Hueckel

Realizacja

Autor: Sarah Ruhl

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Maciej Englert

Scenografia: Marcin Stajewski

Kostiumy: Anna Englert

Muzyka: Jerzy Satanowski

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Ruch sceniczny, układy: Janusz Sieniawski

Asystentka kostiumografki: Dominika Szozda

Opinie naszych widzów (2)

  • 5,0/ 10

    Świetna gra aktorska Pani Barbary Wypych i Pana Mateusza Króla. Sama sztuka bardzo średnia.

    lu.....@gm...il.com / 23 stycznia 2023

  • 1,0/ 10

    Potwornie nudne przedstawienie. Z komedią nic wspólnego nie ma. Sala wypełniona może w połowie,. Wytrzymaliśmy do końca I aktu i nie byliśmy jedynymi osobami, które odbierały okrycia z szatni przed czasem.

    ks.....@....pl / 25 listopada 2022

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13, Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet