Miłość szuka mieszkania - zdjęcie

Średnia ocena

39 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

9,0 / 10

Miłość szuka mieszkania

"Miłość Szuka Mieszkania" to brawurowa komedia. Tekst tej sztuki cudem uchował się od czasów wojny i stanowi pod tym względem unikat na skalę światową! W końcu ile jest komedii o gettach II Wojny Światowej? Raczej nie wiele... Kiedy dodamy do tego, że tekst ten powstał podczas okupacji i w krzywym zwierciadle o niej opowiada, mamy prawdziwą bombę! Wykopana spod ziemi "Miłość Szuka Mieszkania" to spektakl niepowtarzalny. Przezabawne postaci co chwilę spotyka coś nowego, a każda kolejna sytuacja wprowadza jeszcze więcej humoru. Ponadto w sposób inteligentny i kulturalny przybliża nam wojenną Warszawę, której przecież tak niewiele przetrwało, przy okazji upamiętniając kulturę żydowską stolicy Polski. Niechaj młodzi bohaterowie zdobędą wasze serca i przekonajcie się czy Miłość jaką się darzą znajdzie wreszcie swoje mieszkanie!

Młoda para, Ada i Mundek wprowadzają się do ciasnego pokoju, przydzielonego im w biurze kwaterunkowym. Gdy formalności dobiegły już końca, a Gospodyni wprowadziła ich w zasady obowiązujące w mieszkaniu, pojawia się mężczyzna, który twierdzi, że też taki przydział otrzymał, to Marian. Sytuacja i tak skomplikowana, gmatwa się jeszcze bardziej gdy dołącza do nich Stefcia, jak się okazuje żona Mariana, a koleżanka Mundka. Druga para jest tuż po ślubie a w tej sytuacji nawet kategoryczna zazwyczaj Ada nie może się nie zlitować. Wszyscy więc zamieszkują razem na zaledwie paru metrach kwadratowych. Tu historia mogłaby się kończyć gdyby nie splot nieoczekiwanych i zabawnych, pełnych namiętności wydarzeń…

Na scenie występują między innymi Sławomir Doliniec, Maciej Nawrocki, Paweł Ferens, Monika Kaleńska, Jędrzej Taranek, Dagmara Bąk.

Czas trwania: 85 minut

Realizacja

Autor: Jerzy Jurandot

Reżyseria: Jan Naturski

Scenografia, kostiumy: Monika Gościniak

Opinie naszych widzów (23)

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajna sztuka - życiowa dobrze zagrana

  Jo.....@....pl / 25 września 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl! Czas upłynął nieubłaganie szybko. Polecam serdecznie :)

  ka.....@gm...il.com / 23 września 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacja, swietna gra aktorska, barwne, dowcipne dialogi, jedna z lepszych komedii jakie widzialam.

  ma.....@gm...il.com / 23 września 2019

 • 10,0/ 10

  Choć przedstawienie budżetowe, aktorzy wspaniali. Bardzo polecam i popieram młodych zaangażowanych i jeszcze niczym nie zepsutych aktorów

  ju.....@....pl / 06 września 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo inteligenta komedia, grana w niezwykłym klimacie czasów getta warszawskiego (a wiec czasów mrocznych) co świetnie potrafili zobrazować aktorzy. Polecam bo ten spektakl jest inny niż wszystkie - przesiąkniety warszawskim klimatem.

  Hu.....@ho...il.com / 04 września 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Bardzo dobra gra aktorów. Zdecydowanie warto to zobaczyć

  mo.....@in...ia.eu / 26 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl nie tylko z niesamowitą historią, ale również zagrany na najwyższym poziomie :) !

  ew.....@....pl / 25 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl osadzony w świetnym czasie, który nie był za wesoły jak wiemy z historii, jednak pokazuje że mogło być również wesoło. Świetne teksty i gra aktorska.

  ko.....@gm...il.com / 25 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Super komedia! Lekka i zabawna. Polecam!!!! Świetni aktorzy, którzy umilili doskanale nasz wieczór.

  Oc.....@....pl / 25 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Ten spektakl to PRZEUROCZA komedia opowiadająca perypetie miłosne ludzi w Gettcie Warszawskim. Nie sądziłam, że o Gettcie może w ogóle powstać komedia a już w głowie mi się nie mieściło, że na tej komedii będę się zarykiwała ze śmiechu a jednak to się właśnie stało. Dzięki wspaniałym aktorom i reżyserii oraz orginalnemu tekstowi z czasów wojny można przeżyć wspaniały wieczór. Serdecznie polecam

  NO.....@GM...IL.COM / 29 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Genialna komedia!!! Co za spektakl, co za aktorstwo, co za historia!!! Ubawiłem się do łez. Zdecydowanie najlepszy spektakl w Warszawie! Chyba pójdę jeszcze raz.

  la.....@....pl / 19 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Zabawna, uniwersalna komedia. z morałem. Życzę twórcą by mieli okazję grać ją jak najczęściej.

  jo.....@gm...il.com / 19 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Polecam wszystkim lubiącym teatr. Polecam przeczytać krótką historię tego spektaklu, bo jest ona niezwykła.

  be.....@gm...il.com / 29 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Nie pamietam, kiedy tak dobrze się ubawiłem. „Miłość szuka mieszkania” przywraca mi wiarę w dobrą komedię w teatrze. Dodatkowo bardzo ciekawy kontekst historyczny. Polecam

  Ad.....@gm...il.com / 25 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Jestem zachwycona tym,że ciężki klimat getta został uchwycony tak humorystycznie. Widownia dała się porwać aktorom i wszyscy mieliśmy cudowny wieczór. Dziękuje

  se.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo przyjemna komedia. Jedna z lepszych jakie widziałem. Dziś niestety humor często jest utożsamiany z przekleństwami i słabymi zartami z podtekstem seksualnym. Brawa dla Ewy Boneckiej i Jędrzeja Taranka!!!

  ma.....@gm...il.com / 26 sierpnia 2019

 • 9,0/ 10

  Podobało mi się

  mi.....@gm...il.com / 30 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Sympatyczna komedia - powojenna sztuka, która dzięki pokazaniu jej przez młodych aktorów w nowoczesnej odsłonie zyskała nowe życie. Świetny relaks na wiosenny wieczór. Polecam!

  hf.....@gm...il.com / 19 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Polecam. Państwo się chwilę rozkręcaja. Jak juz się wszyscy zaprezentuja i poznaja robi sie bardzo wesoło. Cudne “smaczki” aktorskie. Wiele sytuacji, ktore mnie rozbawily.

  an.....@gm...il.com / 23 września 2019

 • 6,0/ 10

  Wiem, że to farsa – ale ciut, ciut za głośno

  ew.....@sp...ko.pl / 21 stycznia 2019

 • 5,0/ 10

  Dobra gra aktorska, Nie daję jednak 10 punktów, bo sztuka nie jest najwyższych lotów. Ujmuje jednak obrazek z getta i słodko-gorzka perspektywa dzisiejszych lat.

  wo.....@ka...ka.pl / 25 listopada 2019

 • 5,0/ 10

  Lekka, zabawnie opowiedziana historia, dużo śmiechu i co ważne emocje wyrażane przez aktorów nie podpierają się przekleństwami. Polecam

  do.....@gm...il.com / 22 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Średni.. Aktorsko bardzo dobrze, jednak sama sztuka niekoniecznie.

  an.....@gm...il.com / 23 września 2019

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.