Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie

Średnia ocena

48 oddanych głosów
20 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Next to Normal

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Walczak jako Diana, Weronika Bochat-Piotrowska jako Natalie, Piotr Janusz jako Gabe, Maciej Maciejewski jako Dr Madden, Przemysław Głapiński jako Dan, Karolina Gwóźdź jako Natalie.

Realizacja

Twórcy

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk

Choreografia i ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Współpraca choreograficzna: Katarzyna Zielonka

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska

Kierownik produkcji: Monika Walecka

Zespół muzyczny

Instrumenty klawiszowe / Dyrygent /Kierownictwo muzyczne / Przygotowanie wokalne: Tomasz Filipczak

Skrzypce: Justyna Baran

Gitara basowa: Paweł Bomert

Wiolonczela: Anna Kuczok

Gitara: Jan Malecha

Perkusja: Grzegorz Poliszak

Opinie naszych widzów (23)

 • 10,0/ 10

  11/10 naprawdę. Wszystko było po prostu niesamowite

  vl.....@gm...il.com / 09 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Muzyka na żywo i świetne wokale a do tego 'ludzka' historia - do obejrzenia i zastanowienia nad rolą rodziny w traumie i chorobie psychicznej, Polecam

  ma.....@....pl / 24 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Nie wiedziałam, że tak trudny temat można przedstawić za pomocą musicalu w sposób ciekawy i prawdziwy. Jak dla mnie mogłoby być mniej śpiewu, więcej dialogów. Wiele kwestii wypowiadanych w trakcie śpiewania do szybkiej rockowej muzyki i dla mnie poprostu trudno było je zrozumieć. Choć rockowa muzyka- sama w sobie podobała się

  iz.....@gm...il.com / 23 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Musical o trudnym temacie jednak pozostawia widza usatysfakcjonowanego dobrą sztuką. Były brawa na stojąco.

  he.....@gm...il.com / 22 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry, mocny spektakl. Świetna gra aktorska oraz przygotowanie wokalne aktorów. Serdecznie polecam!

  an.....@....pl / 28 października 2021

 • 10,0/ 10

  Byłam, widziałam, pokochałam

  ma.....@sp...ko.pl / 06 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Absolutely next to heavenly gorgeous! The vocals and the performance, the energy of the son and expression of the daughter, gorgeous leading actress and the husband. And Henry the sweetheart. Just wonderful - 11/10.

  sa.....@ic...ud.com / 12 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  smutny, przygnębiający, depresyjny musical - ciekawy eksperyment, ważki temat

  an.....@po...ta.wp.pl / 10 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl jest trudny i dość dołujący, ale pokazuje wyjatkowa zlożoność problemów rodzinnych związanych z traumą, chorobą psychiczną, miłością... Aż trudno uwierzyć, że jeden spektakl może taką złożoność oddać. Gra aktorska wszystkich aktorów jest na najwyższym poziomie. Na mnie największe wrażenie zrobiła główna bohaterka grana przez Katarzynę Walczak oraz Gabe grany przez Marcina Franca - w obu przypadkach wspanaly wokal oraz ładunek emocjonalny. Polecam!

  a_.....@....pl / 10 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Emocjonalny i bardzo dobrze zrobiony muzycznie

  g......@gm...il.com / 09 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Idealne katharsis dla całych rodzin - spektakl rozwala system (w pozytywnym sensie - ale to się okaże dopiero po przerwie)!

  jr.....@in...ia.pl / 20 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Trudny, rzadko poruszany problem przedstawiony odważnie i przejmująco. Momentami nieco groteskowy, momentami wzruszający do łez. Doskonała gra aktorów i to bez wyjątku. Dopełnieniem całości jest drapieżna muzyka, Tak jak drapieżnie pragniemy szczęścia, miłości i akceptacji, niezależnie od tego jacy jesteśmy.

  an.....@gm...il.com / 07 października 2019

 • 10,0/ 10

  Kawał dobrej sztuki. Super muzyka, ciekawe kreacje aktorskie, ciekawa historia, choć nietypowy dla musicalu temat. Na pewno warto zobaczyć!

  mo.....@....pl / 07 października 2019

 • 10,0/ 10

  Niezwykle poruszający, emocjonalny, traktujący o prawie normalnej rodzinie jak każdego z nas... Świetna rockowa muzyka, niespotykana w musicalach.

  as.....@gm...il.com / 06 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Duże pozytywne zaskoczenie!

  ra.....@gm...il.com / 28 maja 2023

 • 9,0/ 10

  Wspaniała polska wersja nagradzanego musicalu. Bardzo emocjonalny, bardzo trudny. Świetnie napisana historia. Ciekawe i różnorodne piosenki. Świetne wykonania i gra aktorska.

  an.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Podobał mnie się. Aktorzy śpiewając strasznie głośno wydzierali się do mikrofonów. Ciężko było coś zrozumieć. Ale taka jest formuła tego spektaklu.

  iw.....@gm...il.com / 12 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Nie jest to spektakl wyśmienity, jednak można go obejrzeć. Dla laika może wydać się super, ale osoby która widziała więcej dobrych dramatycznych spektakli- raczej nie porwie. Fabuła dość nieskomplikowana. Czasu spędzonego nie żałuję, ale sztuka mnie nie porwała, drugi raz bym nie wróciła. Tematyka niby trudna, ale przedstawienie nieco banalne. Aczkolwiek gra aktorska pani Katarzyny Walczak wyśmienita, podobnie jak głos Pana Damiana Aleksandra i dramaturgia tworzenia głosem widowiska.

  di.....@....pl / 30 listopada 2019

 • 7,0/ 10

  Głosy świetne za to fabuła słaba. Brak pomysłu na zakończenie.

  vi.....@....pl / 20 listopada 2019

 • 6,0/ 10

  Dłużyzny, za dużo śpiewania, które było zwyczajnie zanudzające. Były momenty, jak np. wejście terapeuty, które dawały nadzieję, że w końcu zacznie się coś dziać. Ogólnie miało być na rockowo, a wyszły śpiewane "Okruchy życia".

  al.....@gm...il.com / 27 stycznia 2023

 • 6,0/ 10

  Nie porywa ani muzycznie ani fabularnie.

  go.....@in...ia.pl / 14 października 2019

 • 5,0/ 10

  Spektakl porusza trudną tematykę depresji i utraty dziecka. Musical dość trudny.

  an.....@gm...il.com / 10 listopada 2019

 • 2,0/ 10

  Super, że poruszany jest trudny temat chorób psychicznych, śmierci dziecka i traumy, ale akcja zbyt sfokusowana na głównie bohaterce, plus śpiewanie było jednym wielkim wyciem w większości, nagłośnienie było tak ustawione, że wróciłam do domu z migreną

  tu.....@gm...il.com / 27 stycznia 2023

Teatr Syrena - Adres i dojazd

Litewska 3, Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet