Czarny łabędź - zdjęcie Czarny łabędź - zdjęcie Czarny łabędź - zdjęcie

Średnia ocena

63 oddanych głosów

8,4 / 10

Czarny łabędź

Spektakl inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku Hansa Christiana Andersena.

W spektaklu poruszany jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku.

Przedstawienie od samego początku przykuwa uwagę dzieci. Pojawiają się ubrani w zabawny sposób aktorzy, którzy próbują uruchomić stojącą na pustej scenie maszynę. Uruchomiona w końcu maszyneria pokazuje zaskoczonym widzom kolorowy świat wokół wiejskiego podwórka. Jest to świat działający harmonijnie w którym pory roku zmieniają się w naturalnym cyklu, drzewa owocują, pływają kaczki po jeziorze. Krowa daje mleko, owca daje wełnę, wszystko jest po cos i czemuś służy. I w tym świecie sielanki pojawia sie ten obcy-inny. Różniący się od reszty społeczności, dlatego jest wyśmiewany i gorzej traktowany. Mimo swojej odmienności znajduje wsparcie w rodzinie, która się nim opiekuje.

Mimo wzruszającego przesłania płynącego ze spektaklu, został on utrzymany w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczyniają się do tego aktorzy, którzy w przedstawieniu oprócz własnej gry używają form plastycznych przypominających dziecięce drewniane zabawki na kółkach.

Lalki przyciągają uwagę dzieci i przywołują na ich twarze uśmiech. Wywołują też wiele emocji.

Ogromnym walorem przedstawienia jest warstwa dźwiękowa odzwierciedlająca emocje jakie towarzyszą bohaterom spektaklu.

Rodzice, którzy przychodzą na przedstawienie ze swoimi pociechami podkreślają ciekawą scenografię, zaskakujące rozwiązania inscenizacyjne, które rozwijają wyobraźnię dzieci. Podkreślają że dużym atutem jest minimalna ilość słów co czyni przedstawienie uniwersalnym dla każdej grupy wiekowej.

Czarny łabędź należy do spektakli, których nie sposób nie lubić. Nie mam wątpliwości, że spektakl spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Na scenie występuje Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński.

Czas trwania: 45 minut

Zwiastuny

Realizacja

Maciej Dużyński - dramatur animator

Dariusz Jarosiński - dramatur animator

Marek Zurawski - muzyka

Marek Sułek - scenografia

Opinie naszych widzów (38)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe. Zabawne przedstawienie.

  da.....@....pl / 30 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny teatr

  jo.....@....pl / 30 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  urocza opowieść, aktorzy świetni, dzieci się śmiały, super sztuka dla dzieci w wieku 2-5

  as.....@gm...il.com / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Już po raz 3 uczestniczyliśmy w spektaklu Teatru Scena 96. Jak zawsze ciepła atmosfera. Fabuła przystosowana do małego widza. Sama lokalizacja tworzy atmosferę poddasze w pałacu w parku, witają nas wiewiórki skaczące po drzewach i dachu. Jednym słowem magia!

  ki.....@po...ta.fm / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie bardzo kreatywne , rozwija wyobraźnię dzieci , co w erze smartfonów jest niezwykle ważne . Proponuje rozszerzyc spektakl o część z udziałem dzieci . Gratulacje dla aktorów.

  ku.....@gm...il.com / 24 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny, czytelny (choć bez słów) spektakl z aktualnym przesłaniem. Przepiękny plastycznie i świetnie zagrany. Polecam

  gl.....@....pl / 21 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  bardzo ładny spektakl klimatyczne kameralne miejsce super atmosfera

  da.....@....pl / 20 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Synek (3 lata) bawił się wyśmienicie i chce iść jeszcze raz.

  ew.....@gm...il.com / 07 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Córeczce 3,5 roku bardzo się podobało.

  mo.....@....pl / 07 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Kolejny, świetny spektakl SCENY96. Dobrze że sala kameralna bo nie lubimy oglądać w tłumie. CZARNY ŁABĘDŹ to spektakl o inności, odpowiedzialności, przyjaźni i własnym podwórku, Świetnie i lekko zagrany, nie opowiedziany. Zaskakujący, mądry i zabawny. CZARNY ŁABĘDŹ, to wyjaśnienie dzieci zadowoliło, to po prostu czarna owca. Swoją drogą figurki owcy i innych zwierząt przepiękne. POLECAM. Czekamy na następne spektakle.

  gl.....@....pl / 15 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  spektakl bardzo się podobał. aktorzy fajny kontakt z publicznością. dobra zabawa popandemiczna

  da.....@tl...en.pl / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo miło spędzony czas. Spektakl zainteresował trzylatka i aktywnie brał w nim udział. Super podejście aktorów. Po wyjściu syn zapytał, czy przyjedziemy tu jeszcze, więc to chyba najlepsza recenzja 😊

  ru.....@gm...il.com / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie dla 3-4-5 latków. Bez słow, doskonała gra aktorska i ruch sceniczny wyjasniaja wszystko. Dzieci ogladaja z zainteresowaniem (oraz tez zadaja sporo pytan), a rodzice sie dobrze bawia bo aktorzy bardzo zabawnie graja.

  lc.....@gm...il.com / 12 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  spektakl bardzo nam sie podobał. aktorzy grają w ciekawej konwencji bez słów. spektakl dla gosci z zagranicy mozna polecać. na widowni widziałem dzieci ponizej czwartego roku i tez się dobrze bawiły. ogólnie polecam uwadze.ciekawa propozycja

  sz.....@tl...en.pl / 09 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Świetna zabawa dla całej familii. A co za atmosfera! Polecam gorąco. Zabieram znajomych na inne przedstawienia Sceny 96.

  ig.....@gm...il.com / 18 października 2019

 • 10,0/ 10

  Ciekawa forma. Córka po 5o minutach powiedziała "szkoda, ze tak szybko się zkończyło" :-)

  dk.....@....pl / 14 października 2019

 • 10,0/ 10

  Kompletnie klimatyczne miejsce. Spektakl nas ubawił ale też mieliśmy o czym potem pogadać. Nareszcie TEATR nie teatrzyk. Trzecie piętro, wysoko, ale w końcu to Morskie Oko 2

  3t.....@....pl / 09 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  ciekawa inscenizacja intersujace podejście do tematu dzieci zachwycone

  da.....@....pl / 03 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo się podobał i dzieciom i dorosłym.

  fa.....@....pl / 02 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo miły spektakl, dobrze zagrany i zabawny! Wyjątkowa atmosfera - wszyscy widzowie - dzieci, dorośli a nawet obecny na widowni piesek czuli się dobrze i swobodnie. Cenne przesłanie przedstawienia wraz ze wspaniałą grą i kulturą aktorów to wielkie atuty Teatru . Z pewnością jeszcze tam wrócimy. Dziękujemy!

  ag.....@....pl / 19 września 2022

 • 9,0/ 10

  bardzo mili aktorzy, córka zadowolona, zabawny spektakl, klimatyczna sala

  an.....@on...et.com.pl / 12 maja 2022

 • 9,0/ 10

  4 latek bardzo dobrze się bawił, śmiał jak najęty ;)

  wi.....@in...ia.pl / 30 marca 2022

 • 9,0/ 10

  dla najmłodszych dzieci, sympatyczny, ciepły, duży plus za kolorowanki i gry przy stole przed przedstawieniem, dla tych co przyszli wcześniej

  as.....@....pl / 16 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Przedstawienie bardzo niekonwencjonalne, swietna, nieco zaskakujaca koncepcja. Bardzo nam sie podobalo, chociaz mogloby byc wiecej akcentow podkreslajacych innosc brzydkiego kaczatka i reakcje srodowiska, zwlaszcza jego najblizszej, kaczej rodziny i srodowiska. Bardzo ciekawy sposob przedstawienia tresci sztuki, ogromne zaangazowanie tworcow w prezentacje historii "kaczatka", dzieki temu jest lepszy przekaz dla widza. Jest to bardzo wazne i cenne,, jak aktorzy prezentuja sztuke, w speklaktlu "Czarny labedz" widac ogromne zaangazowanie aktorow, jest totymbardziej bardzo cenne, bo jest to niestety rzadkie zjawisko. Czesto,niestety aktorzy teatrow lalkowych nieangazuja sie emocjonalnie, tylko recyctuja wczesniej wyuczony tekst sztuki. Tutaj, w sztuce "Czarny labedz" jest od poczatku wspaniala atmosfera, znakomite przygotowanie (przykladem jest m.in. przygotowanie przez organizatorow karteczek z wizerunkami zwierzatek wystepujacych w sztuce, ktore moga dzieci pokolorowac kredkami, przed rozpoczeciem przedstawienia ) i zaangazowanie tworcow/aktorow spektaklu. Bardzo dziekujemy za wspaniala atmosfere, znakomity kontakt z dziecmi, z ogromna przyjemnoscia wybierzemy ponownie, na kolejne przedstawienie. :-))))

  lu.....@....pl / 08 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl, córka (4 lata) bardzo dobrze się bawiła i od razu pytała czy jeszcze tu przyjdziemy. Będę na pewno sprawdzać jakie są jeszcze spektakle żeby wrócić.

  an.....@gm...il.com / 08 listopada 2022

Teatr Scena 96 - Adres i dojazd

ul. Morskie Oko 2, Warszawa

www.scena96.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.