Wieczór Trzech Króli - zdjęcie Wieczór Trzech Króli - zdjęcie Wieczór Trzech Króli - zdjęcie Wieczór Trzech Króli - zdjęcie Wieczór Trzech Króli - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów
95 zainteresowanych osób

6,8 / 10

Wieczór Trzech Króli

"Wieczór Trzech Króli", komedia omyłek Williama Szekspira jest jednym z jego najpopularniejszych utworów, którego komizm jest uniwersalny i zasadzony tak na niuansach słownych żartów, jak i na obserwacjach różnic płci, a także samego społeczeństwa, rozwarstwionego i proszącego się o satyrę.

"Wieczór Trzech Króli" zainscenizowany został na gruzach Teatru Polskiego. Dan Jemmett ignoruje tradycję obciążania tekstów Stratfordczyka gęstą smugą współczesnych narracji. Zamiast tego szuka Szekspira wyzwolonego, w którym aktorzy przywdziewając kostium zyskują swobodę, jaką naturalnie mieliby, zrzucając go po zejściu ze sceny.

Spektakl Jemmetta to okazja, aby usłyszeć, jak brzmi Szekspir realizowany przez Brytyjczyka. Szekspir, w którym szuka się żywiołu komicznego, w brawurowych wykonaniach, pełnych zaufania do słowa pisanego. "Wieczór..." to również wyzwanie rzucone młodej części zespołu aktorskiego Teatru Polskiego. Zespół pod wodzą Jemmetta nadaje spektaklowi tempo i brawurę wykonania, wymieniając zarazem energię z widownią.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Grochowska jako Olivia, Anna Cieślak jako Olivia, Jarosław Gajewski jako Malvolio, Piotr Cyrwus jako Sir Andrzej Chudogęba, Tomasz Brzostek jako Curio, Marcin Jędrzejewski jako Sir Tobiasz Czkawka.

Czas trwania: 135 minut

Realizacja

Autor: William Szekspir

Przekład: Piotr Kamiński

Reżyseria: Dan Jemmett

Scenografia: Dick Bird

Kostiumy: Sylvie Martin-Hyszka

Reżyser światła: Arnaud Jung

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Stare ale jare, udany wieczór w gronie najlepszych aktorów

  wl.....@ga...ta.pl / 21 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl. Dobrze sie bawiłem, godna polecenia sztuka komediowa. Jarosław Gajewski (Malvolio) urzeka swoją gra i odwagą aktorską.

  sk.....@in...ia.pl / 09 maja 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo zabawny, polecam!

  an.....@gm...il.com / 05 stycznia 2017

 • 6,0/ 10

  W sumie niezły był ten Szekspir - uwspółcześniony, ale w ramach przyzwoitości. Niestety na galerii nie wszystko było słychać. Zwłaszcza irytujące podczas opowiadania dowcipów (a tak, np. wiele żartów typu "przychodzi do lekarza"). Parter się śmiał, a galeria zastanawia się z czego.

  ma.....@in...ia.pl / 16 stycznia 2017

 • 5,0/ 10

  Dziwny... Momentami śmieszny, momentami nudny. Nie bardzo rozumiem koncepcję reżysera... Ogólnie: może być.

  pa.....@gm...il.com / 11 marca 2017

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet