Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów
57 zainteresowanych osób

6,8 / 10

Ukraiński Dekameron

Polska premiera „Ukraińskiego Dekamerona” Klima w reżyserii Vlada Troickiego to, zgodnie z podtytułem sztuki „teatr śmiechu i grzechu”, metafizyczna komedia, która łączy lekkość, rubaszność, zachłanne poszukiwanie miłości i rozkoszy życia – tak charakterystyczne dla Boccaccia, z melancholijnym obrazem świata zamieszkiwanego przez ingerujące w ludzkie sprawy duchy – wizją wywiedzioną z ukraińskich pieśni i Gogolowskich opowiadań inspirowanych wschodnim folklorem.

Śmiech i łzy, miłość i żądze, tęsknota za pełnią życia i poczucie niespełnienia przeplatają się ze sobą, tworząc świat doskonały w swej niedoskonałości.

Kobieta wyrzuca męża z domu wmawiając mu, że umarł, a jego dusza wcieliła się w ukrytego pod łóżkiem kochanka. Pop odwiedza ukradkiem parafiankę, podając się jej mężowi za anioła, z którym rzekomo począć ma nowego papieża. Rzezimieszek rozmawia z Diabłami o zbrodni i karze. A Śmierć – krąży po okolicy szukając ofiar i... miłości.

Na scenie występują między innymi Joanna Trzepiecińska, Jerzy Schejbal, Jarosław Gajewski, Wojciech Czerwiński, Marta Kurzak, Ewa Domańska.

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Klim

Reżyseria: Vlad Troicki

Scenografia: Vlad Troicki

Scenografia: Marta Zając

Kostiumy: Marcin Jarnuszkiewicz

Kostiumy: Marta Zając

Kierownictwo muzyczne: Ganna Ohrimchuk

Choreografia: Katarzyna Anna Małachowska

Inspicjent : Katarzyna Zbrojewicz

Inspicjent : Katarzyna Bocianiak

Sufler: Małgorzata Ziemak

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Joanna Trzepiecińska wspaniała, wszyscy Aktorzy też i jakie głosy, scenografia, choreografia... wszystko,

  ty.....@....pl / 27 grudnia 2016

 • 9,0/ 10

  przepraszam mój polski. Pochodzę z innego kraju. "Ukraiński Dekameron" to pierwszy spektakl, który oglądałam po polsku. zrobił na mnie wielkie wrażenie: piękna, szczera gra aktorów, muzyka na żywo. spektakl składa się z trzech nowel. w drugiej nowele bardzo podobał mi się monolog bohaterki. trzecia nowele była zadowolona z improwizacyjnego duetu "Moj worek" i została zapamiętana przez ostatnią scenę Smierci i Dzumy. minus jedna "gwiazda" z powodu szczelności trzeciej nowely. artyści to dobrzy śpiewacy. Tylko na początku spektaklu powinno być jasne  wstępni śpiewacy. losowe "glissando" psuje pierwsze wrażenie.

  ik.....@li...st.ru / 05 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Warto zobaczyć! Ciekawy spektakl, scenografia i oprawa muzyczna.

  md.....@po...ta.onet.pl / 16 października 2016

 • 8,0/ 10

  Genialna scenografia i wykorzystanie świateł, świetnie przygotowany spektakl. Oczywiście gra aktorska również na wysokim poziomie. Bardzo przyjemny scenariusz i świetne zakończenie.

  kf.....@gm...il.com / 27 października 2016

 • 5,0/ 10

  Świetna gra aktorska! Brawo! Pierwsza cześć-super! Śmiałam się bez przerwy! Ale z drugą częścią przesadzili.... Zadługą, bez sensu(

  pa.....@gm...il.com / 06 marca 2017

 • 4,0/ 10

  Świetna scenografia i oprawa muzyczna, reszta...przerost formy nad treścią. Pierwsza część wesoła a nawet rubaszna reszta przeintelektualizowana, nudna i depresyjna.

  b......@4r...cs.pl / 06 listopada 2017

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.