Dziewczynki - zdjęcie Dziewczynki - zdjęcie Dziewczynki - zdjęcie Dziewczynki - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
82 zainteresowanych osób

7,3 / 10

Dziewczynki

Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy dobrzy.

Nawet jeśli nie jesteśmy heroicznie dobrzy to przecież nie jesteśmy źli aż do końca. Może nawet trochę lepsi od innych. Szanujemy wartości, brzydzimy się przemocą, wydaje nam się, że ostro widzimy granice między dobrem i złem… a jednocześnie z zadziwiającą łatwością i beztroską krzywdzimy innych, nie rozumiejąc nawet rozmiarów swojej winy. W imię nieokreślonych celów manipulujemy i bezwiednie ulegamy manipulacji. Uzależniamy się od poczucia, że jesteśmy najważniejsi, najmądrzejsi, najlepsi i zatracamy się w szaleńczej pogoni za władzą. Możesz się przed tym bronić. A zło i tak cię dopadnie.

Na scenie występują między innymi Grażyna Barszczewska jako Irena, Marta Kurzak jako Kajka, Afrodyta Weselak jako Zofia, Marta Alaborska jako Agata, Izabella Bukowska jako Ewa, Ewa Domańska jako Anna.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Ireneusz Iredyński

Reżyseria: Bożena Suchocka

Scenografia: Jan Kozikowski

Inspicjent: Przemysław Pawlicki

Inspicjent: Katarzyna Zbrojewicz

Opinie naszych widzów (1)

  • 2,0/ 10

    Ten koniec baardzo denerwujący. Ten beeping sound za głośno, prawie ogłuchłem. Ktoś pierwszy raz dopuścił reżysera do konsoli z efektami, a ten nie wiedząc co zrobić, postanowił wk*rwić swoją widownię. Nieudolne. Głupie. Denerwujące. Reszta spektaklu też nie porwała, ale... Jest w tym jakiś potencjał. Sugerowałbym scenarzyście/autorowi się nie poddawać i kontynuować się rozwijać. Tylko metodą prób i błędów dochodzi się do perfekcji. Czasami szczegóły trzeba dopracować. Na przykład panie pokroju "lesbiańskiego" nie przekonywały jako lesbijki. Zbyt kobieco ubrane i się zachowujące itd. Może autor miał na myśli jakieś negowanie stereotypów... Nie wiem. "Przewrót władzy" trochę ciekawy, trochę morożkowy. Elitystyczny wybór postaci. Poza tym "DZIŚ" tak blisko jesteśmy reszty świata... Próba przekroju polskiego społeczeństwa... nie chcę zupełnie negatywnie, więc thumbs up za próbę, ale brakuje plebsu i... reszty świata, np. Ukrainki, czy żony Niemca/Araba/Anglika... Ogólnie, mam nadzieję, że autor będzie pisał dalej, ale na razie wygląda to jak powiedzmy druga sztuka z czterdziestu, które w swej karierze ten pan poczyni. Trochę studenckie, trochę amatorskie. Ale potencjał jest.

    ba.....@ya...oo.com / 19 grudnia 2015

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.