Cygan w Polskim. Życie jest piosenką - zdjęcie Cygan w Polskim. Życie jest piosenką - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów
391 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Cygan w Polskim. Życie jest piosenką

"Życie jest piosenką", piosenka jest życiem – ma swoją historię, koleje losu i prywatną przeszłość. Bywa też, że uskrzydlona zaczyna wieść samodzielny żywot i zapada w pamięć pokoleń. Jacek Cygan, znakomity artysta słowa, ma w swoim twórczym dorobku wiele takich utworów.

Dziękuję Mu zatem, że zechciał przyjąć zaproszenie do Teatru Polskiego, gdzie będziemy mogli razem wyśpiewać solidny kawałek historii polskiej piosenki – mądrej, skrzącej się dowcipem, zachwycającej lekkością frazy i niepospolitością skojarzeń. Piosenki, w której odbija się 40 lat przemian jakie dokonały się w Polsce i w nas samych."

- Andrzej Seweryn -

Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. Ten wieczór przyniesie niezwykłe wykonania i zaskakujące interpretacje. Zapowiadam, że do wspólnego śpiewania będę chciał wciągnąć widzów – słyszeliście kiedyś Państwo swoje głosy pod niebem Teatru Polskiego? Aby Was ośmielić, Drodzy Widzowie, sam zaśpiewam. Zapraszam zatem na piosenkowy wieczór, który, mam nadzieję, jednych ściśnie za gardło, innych rozbawi, a wszystkich rozśpiewa.

- Jacek Cygan -

________________________________________________________________________________________________________________________________

Drodzy Widzowie!

Od 1 grudnia prosimy tych z Państwa, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, o przynoszenie ze sobą na spektakle zaświadczenia/certyfikatu o szczepieniu.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów Poz. 2177 z dnia 29 listopada 2021 r., w instytucjach kultury aktualny limit miejsc na widowni wynosi 50%, przy czym do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Jesteśmy zatem zobligowani do prowadzenia sprzedaży biletów i obsługi widowni zgodnie z obowiązującymi restrykcjami. Okazywanie zaświadczeń/certyfikatów o szczepieniu w wersji papierowej lub elektronicznej jest niezbędne do weryfikacji limitu miejsc na widowni.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za dobrowolne okazywanie certyfikatów szczepienia przez osoby zaszczepione lub wypełnienie stosownego oświadczenia o przyjęciu szczepienia.

Udostępnienie informacji o zaszczepieniu jest dobrowolne, jednakże odmowa okazania certyfikatu może uniemożliwić udział w spektaklu (w przypadku osiągnięcia limitu miejsc dla osób niezaszczepionych lub odmawiających udzielenia informacji o zaszczepieniu).

Ogromnie dziękujemy za wyrozumiałość!

Oświadczenie o stanie zdrowia:

KLIKNIJ TUTAJ

Na scenie występują między innymi Lidia Sadowa, Joanna Trzepiecińska, Jacek Cygan, Szymon Kuśmider, Krzysztof Kwiatkowski, Andrzej Seweryn.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Marta Ankiersztejn

Realizacja

Reżyseria i scenariusz: Jacek Cygan

Kierownictwo muzyczne: Radosław Labakhua

Przygotowanie wokalne: Anna Chmielarz

Inspicjentka: Katarzyna Zbrojewicz

Muzyka na żywo w wykonaniu: Kameleon Quintet

Fortepian: Hadrian Tabęcki, Jacek Subociałło

Kontrabas: Sebastian Wypych, Stanisław Czyżewski

Gitary: Łukasz Zitans

Perkusja: Witold Cisło, Piotr Maślanka

Trąbka: Radosław Labahua

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny i bardzo wzruszający. Kultura przez wielkie K. Polecam wszystkim.

  iw.....@gm...il.com / 06 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Aktorskie mistrzostwo, miło spędzone popołudnie :)

  pa.....@gm...il.com / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  absolutnie zachwycający spektakl, w którym należy zwrócić uwagę nie tylko na śpiewającego Dyrektora Andrzej Seweryna i znakomite, żartobliwe prowadzenie Jacka Cygana, ale także na porywające interpretacje w wykonaniu Lidii Sadowej

  an.....@po...ta.wp.pl / 22 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Najlepsza odskocznia, jaką można sobie zafundować po dniu żmudnej pracy. Łzy ze wzruszenia, łzy ze śmiechu. Naturalny, skromny, budzący wielką sympatię prowadzący spektakl Jacek Cygan, prezentujący swoje teksty. Każda piosenka to odrębny spektakl w wykonaniu znakomitych aktorów - Andrzeja Seweryna, Joanny Trzepiecińskiej, Lidii Sadowej, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Szymona Kuśmidera! No i nie lada przechwałka na jutro: - Co wczoraj robiłeś po pracy? - A no ...śpiewałam w Polskim razem z Cyganem, Sewerynem i Trzepiecińską :-)

  sw.....@gm...il.com / 22 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Jestem wielbicielką talentu Pana Jacka Cygana. W spektaklu towarzyszą mu wspaniałe gwiazdy teatru. Wybrane utwory, anegdoty, humoreski wywołały u mnie łzy wzruszenia i radości. Gorąco polecam widzom w roznym wieku

  re.....@ya...oo.fr / 31 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wyreżyserowany i wykonany koncert. Świetny Jacek Cygan i b.dobre interpretacje jego piosenek w doborowej obasadzie. Polecam.

  ek.....@gm...il.com / 10 stycznia 2016

 • 10,0/ 10

  Wieczór bardzo sympatyczny, zmuszający do myślenia nad tym co naprawdę ważne, na chwilę choć pomaga przenieść się do świata ,w którym przypominamy sobie dobitnie uczucia wyższe. Sam Jacek Cygan swobodny ,żartobliwy, prawdziwy, Pan Andrzej Seweryn -Wielka klasa , pozostali aktorzy perfekcyjni.

  ag.....@....pl / 10 stycznia 2016

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie, atmosfera niecodzienna.... Piękna opowieść, pełna humoru nt. tekstów piosenki. Natalia Sikora - GWIAZDA. Poemat nt. brzucha w wykonaniu p. Szymona Kuśmidra - bajka. Sala wypełniona do ostatniego miejsca !

  as.....@....pl / 16 marca 2015

 • 9,0/ 10

  Spektakl świetny i w pewien sposób wzruszający, bo na 2 dni przed zamknięciem wszystkich teatrów (moim zdaniem pochopnym i niepotrzebnym!). Osobiście może wolałbym nieco inny wybór piosenek (kilka było trochę słabszych muzycznie - to te, które nigdy nie stały się szerzej znane), ale to takie subiektywne odczucie. Przede wszystkim warto wsłuchać się w piękne, mądre, zgrabne teksty, które są prawdziwą poezją. Duże wrażenie robi pan Andrzej Seweryn swą interpretacją hiszpańskiej pieśni znanej u nas jako "Mury", a także Joanna Trzepiecińska śpiewająca zupełnie inaczej niż Hanna Banaszak "Sambę o rozstaniu". To znakomita wersja! Ale najlepszy był Krzysztof Kwiatkowski. Wielki talent wokalny. Bravo!

  pd.....@ya...oo.pl / 05 listopada 2020

 • 9,0/ 10

  Kultura na najwyższym poziomie. Wspaniały pokaz piosenki aktorskiej z błyskotliwą narracją Jacka Cygana. Sam Dyrektor Seweryn zaszczyca widzów swoim talentem.

  go.....@gm...il.com / 16 lutego 2015

 • 3,0/ 10

  niestety spektakl odbiegal znacznie od prezentowanych opinii- fatalne wrazenie to spoznienie Pana Seweryna (15min), nudnawe i przeciagajace sie w nieskonczonosc monologi , nie zawsze smieszne Pana Cygana, ktorego ogromnie cenie jako autora tekstow, ale nie piosenkarza, ktory prezentowal R.Rynkowskiego utwory , skromnie mowiac ponizej poziomu wrazliwegp ucha, z kolei Pani Trzepiecinska, ktora uwielbiam, jako aktorke zniesmaczyla piosenki H.Banaszak, krzyczac tekst, a nie spiewajac tak cudnie jak P. Hanna podsumowujac, bardzo sie rozczarowalam tym spektaklem i nigdy wiecej na przedstawienie z Jackiem Cyganem jako prowadzacym!!!!

  ir.....@po...ta.onet.pl / 21 marca 2016

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.