Awantura w Chioggi - zdjęcie Awantura w Chioggi - zdjęcie Awantura w Chioggi - zdjęcie Awantura w Chioggi - zdjęcie Awantura w Chioggi - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
11 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Awantura w Chioggi

Nie ma lepszej wróżby dla przyszłego twórcy komedii, jak przyjść na świat w osiemnastowiecznej Wenecji – w karnawale, wśród śpiewów, zabaw i maskarad. Tam właśnie, w lutym 1707 roku urodził się Carlo Goldoni. Do czterdziestego roku życia próbował godzić pasję literacką z pracą adwokata, by ostatecznie w 1748 roku ulec przeznaczeniu, porzucić karierę prawniczą i poświęcić się pisaniu.

Spośród dwustu komedii stworzonych przez Goldoniego „Awantura w Chioggi” jest uznawana za dzieło najdoskonalsze, o kunsztownie zbudowanej akcji, wyrazistych postaciach i wielowymiarowym komizmie.

Opowieść o zżytej społeczności małej, nadmorskiej miejscowości to historia, w której będziemy mogli przejrzeć się jako ludzie – dostrzec swoje wady, ale i wiele zalet. „Awantura w Chioggi” to spektakl, w którym – na przekór czasom – witalność, żywiołowość, szczery śmiech, a przede wszystkim dobro, którego jest w człowieku więcej niż zła, poprowadzą nas „na jasną stronę ulicy”. Przynajmniej na chwilę.

Na scenie występują między innymi Leszek Bzdyl jako Woźny sądowy, Dorota Bzdyla jako Lucietta, Szymon Kuśmider jako Fortunato, Adam Biedrzycki jako Vicenzo, Krzysztof Kwiatkowski jako Koadiutor, Bernadetta Statkiewicz jako Checca.

Źródło zdjęcia: fot. Karolina Jóźwiak

Realizacja

Autor: Carlo Goldoni

Przekład: Jerzy Jędrzejewicz

Reżyseria: Edward Wojtaszek

Dekoracje i kostiumy: Weronika Karwowska

Muzyka: Tomasz Bajerski

Światło: Karolina Gębska

Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl

Projekcje: Jagoda Chalcińska

Inspicjent/ Asystent reżysera: Mateusz Karoń

Producent wykonawczy: Justyna Kowalska

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Teatralne MUST SEE.. tego sezonu Teatr Polski utrzymuje wysoko poprzeczkę.

    bo.....@gm...il.com / 07 czerwca 2022

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.