Szatan Show - zdjęcie Szatan Show - zdjęcie Szatan Show - zdjęcie Szatan Show - zdjęcie Szatan Show - zdjęcie Szatan Show - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7,7 / 10

Szatan Show

SZATAN SHOW ALBO DEPRESJA KOMIKA 2

Znany stand-uper Gustaw Trutkowski po załamaniu nerwowym i wieloletniej terapii rzuca estradę, pisze autobiografię „Depresja komika” i sam postanawia leczyć. Wśród jego pacjentów są aktorki, politycy i raperzy, których Gustaw uzdrawia metodą śmiechfullness. Terapeutyczne, dobrane do osobowości pacjenta żarty rozładowują stres i pomagają złapać dystans do siebie a były komik staje się znanym śmiechoterapeutą i ulubieńcem mediów wszystkich opcji. Pewnego razu do Gustawa trafia idolka młodego pokolenia, która po dokonaniu apostazji słyszy głosy. Gdy podczas śmiechoterapii pacjentka zostaje faktycznie opętana, przerażony Gustaw wzywa na pomoc byłego duszpasterza hipsterów, obecnie egzorcystę gwiazd – księdza Marka. Podczas egzorcyzmów szatan wstępuje raz w komika a raz w księdza, odsłaniając całą prawdę o polskim kościele, showbiznesie i nadchodzącej apokalipsie, którą powstrzymać może tylko sojusz kapłana i błazna.

Czy w czasach upadku kościoła i triumfu stand-upu jest jeszcze miejsce na świętości? A może za sukcesami niektórych gwiazd stoi pakt z księciem ciemności? Czy w czasie powszechnych podziałów komik i ksiądz mogą zostać przyjaciółmi?

„Szatan Show albo Depresja Komika 2” to kontynuacja hitu Teatru Polonia z 2013 roku i powrót do przygód depresyjnego komika Gustawa (Rafał Rutkowski), który tym razem szuka pomocy u księdza (Andrzej Konopka). Czy uda się okiełznać rewię demonów, które wstąpią w kapłana i błazna pokazując zderzenie głosów, partii, mediów i diabłów które walczą ze sobą o naszą dusze i równocześnie nie mogą bez siebie żyć?

Na scenie występuje Andrzej Konopka, Rafał Rutkowski.

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Reżyseria: Michał Walczak

Scenariusz: Michał Walczak

Muzyka: Andrzej Izdebski

Opinie naszych widzów (3)

 • 8,0/ 10

  Spektakl raczej komedio-dramat ukazujący naszą prawdziwą polskość. Jacy to my jesteśmy obłudni i prości. Myślałem, że pośmieję się ale jednak wymagał ode mnie przemyślenia wartości jakie kierują życiem. Tylko dla starszych dorosłych!

  mi.....@gm...il.com / 04 sierpnia 2023

 • 8,0/ 10

  Sztuka dwóch aktorów, to nie jest komedia, o ironio to jest nasze życie. Polecam.

  ar.....@gm...il.com / 08 czerwca 2023

 • 1,0/ 10

  Na spektaklu byliśmy z dobrymi znajomymi, bardzo fajna ekipa o liberalnych otwartych umysłach - w bardzo dobrych humorach z prawidłowym biforkem na godzinkę przed wydarzeniem. Muszę ostrzec wszystkich przyszłych widzów - to przedstawienie nie jest śmieszne, mimo, że wpleciono w nie sporo żartów i standup-erskich powiedzonek. Aktorzy / scenarzysta / reżyser chyba próbowali uzyskać efekt humorystuczny poprzez zestawienie sacrum i profanum, ale to się kompletnie nie udało. Przez pierwsze 30 minut byliśmy przygnieceni przez przez agresywny klimat kościelny i prędzej aktorzy wzbudzili we mnie poczucie winy i wewnętrzną chęć spowiedzi kościelnej, aniżeli śmiech i zabawę :) . Później było już tylko gorzej i nie było nawet przerwy żeby uciec. Sala wypełniona po brzegi, ale widzowie uśmiechali się naprawdę oszczędnie. Na początku myślałem, że uda im się dokonać przełomu w kolejnych odsłonach i że zaraz będzie zabawniej a na koniec pojawi się jakaś dająca do myślenia puenta. Nic z tych rzeczy - odradzam, to przedstawienie słabo napisane i źle zagrane.

  pk.....@gm...il.com / 03 sierpnia 2023

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet