Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie Policja. Noc zatracenia - zdjęcie

Średnia ocena

32 oddanych głosów

8,1 / 10

Policja. Noc zatracenia

Czy Polska zawsze musi skręcać w stronę absurdu? W Nocy zatracenia Andrzej Saramonowicz (autor Testosteronu i Lejdis – najbardziej popularnych polskich komedii XXI wieku) nawiązuje do sztuki Policja autorstwa Sławomira Mrożka, niekwestionowanego króla gatunku z XX wieku (m.in. Tango, Zabawa, Emigranci, Vatzlav). Świat dwóch dyktatur, z których pierwsza widzi utopijne szczęście w paranoicznym porządku, druga zaś – w upiornej tradycji. Na scenie zobaczymy Katarzynę Kwiatkowską oraz aktorów Teatru Montownia: Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego.

– Nigdy żaden naród nie potrzebował bardziej śmiechu niż my dzisiaj – pisał w 1954 roku Witold Gombrowicz. – I nigdy żaden naród mniej nie rozumiał śmiechu – jego roli wyzwalającej.

Na scenie występują między innymi Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Marcin Perchuć, Katarzyna Kwiatkowska, Adam Krawczuk, Justyna Ducka.

Czas trwania: 145 minut

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Saramonowicz

Reżyseria światła: Tomasz Madejski

Muzyka: Dominik Strycharski

Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska

Producent wykonawcza: Magdalena Kłosińska

Realizacja światła: Waldemar Zatorski

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjnie przedstawia rzeczywistość.

  m_.....@po...ta.fm / 10 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Dzieło Mistrza w znakomitej obsadzie. Rewelacyjny Rafał Rutkowski

  gr.....@gm...il.com / 19 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl po prostu rewalycyjny!

  ra.....@....pl / 10 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Swietny spektakl poruszajacy odwazny pozostanie na dlugo w mojej pamieci, dokladnie przedstawia to jak odbieram rzeczywistosc. Gratuluje odwagi, moze wielu osobom otworzy oczy!

  Al.....@in...ia.pl / 22 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Wyjątkowo trafne nawiązanie do współczesności,

  en.....@gm...il.com / 21 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna sztuka!

  Mi.....@ka...ki.pl / 22 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny ! Polecam. Proszę nie zwracać uwagi na niską ocenę, ponieważ jest spowodowana niezadowoleniem części widowni z treści odnoszących się do obecnej sytuacji politycznej. Gra aktorska, jak zawsze w przypadku aktorów teatru Montownia na wysokim poziomie.

  ne.....@tl...en.pl / 22 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Treść dobrze oddająca rzeczywistość w której żyjemy i zagrożenia z tym kierunkiem działania.

  Ja.....@gm...il.com / 20 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Trochę śmiesznie,trochę straszno.Trafny obraz naszej rzeczywistości.Świetna gra aktorów,jak zawsze zresztą - Montownia 👍😍

  mi.....@gm...il.com / 19 stycznia 2020

 • 9,0/ 10

  Jeden z lepszych spektakli na jakich byłem.

  pa.....@....pl / 09 września 2020

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Przede wszystkim zabawny, często spowity w oparach absurdu (jak na Mrożka przystało), a jednocześnie zmuszający do myślenia i chwilami, nawet długimi chwilami, mroczny. Gra aktorów bez zarzutu. Widownia rozsądnie zaplanowana - nawet z ostatnich rzędów, gdzie siedziałem, bardzo dobrze było widać i słychać aktorów.

  to.....@gm...il.com / 23 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Utopia, która miesza się z rzeczywistością. Tak, mamy państwo teoretyczne. Chciałoby się powtórzyć za Jackiem Kaczmarskim "roztrwonili władcy i roztrwonił lud..." Świetna gra aktorska, pełno symboli, poezja wieszczów i rzeczywistość, która skrzeczy. Grupa Montownia i Polonia nie zawodzi. Dużo zadumy, refleksji i metafizyki. Polecam

  eg.....@....pl / 19 stycznia 2020

 • 6,0/ 10

  Sławomir Mrożek, Andrzej Saramonowicz i Teatr Montownia, przy zestawieniu czego chciałam się spodziewać po spektaklu? Ciętej riposty, sarkazmu i humoru. Zabrakło przede wszystkim humoru, potem ciętej riposty, było trochę Mrożkowego sarkazmu.

  mi.....@po...ta.onet.pl / 24 lutego 2020

 • 3,0/ 10

  Mrozek jeszcze ujdzie ale Noc Zatracenia - KOSZMAR ARTYSTYCZNY. Zawiodl zdrowy artystyczny rozsadek. W regim PiS-u trzeba Wiślicki ale z godnoscia!!!

  wg.....@gm...il.com / 31 stycznia 2020

 • 2,0/ 10

  Spektakl zrobiony stricte pod fanów aktualnych wydarzeń politycznych. Dowcip na poziomie słabego kabaretu, poza tym pustka. Pierwszy raz chciałem wyjść z teatru już po 15 minutach. Finalnie wyszedłem w przerwie. Absolutnie szkoda pieniędzy.

  gr.....@gm...il.com / 20 stycznia 2020

 • 1,0/ 10

  żenująca próba upolitycznienia teatru, usilne szukanie skojarzeń z restrykcyjnego okresu komunizmu do obecnej sytuacji politycznej w Polsce jest na poziomie rynsztoka, wykorzystywanie teatru jako miejsca rozrywki do własnych politycznych uprzedzeń świadczy jedynie o poziomie samych twórców

  an.....@po...ta.wp.pl / 20 stycznia 2020

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet