Mała Syrenka - zdjęcie Mała Syrenka - zdjęcie Mała Syrenka - zdjęcie Mała Syrenka - zdjęcie Mała Syrenka - zdjęcie Mała Syrenka - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,7 / 10

Mała Syrenka

Główna bohaterka „Małej syrenki” Hansa Christiana Andersena w adaptacji Pawła Sablika jest nastolatką pod opieką Babci Syreny. Spotykamy ją w dniu piętnastych urodzin, kiedy po raz pierwszy ma wypłynąć z głębin w celu spojrzenia na świat zewnętrzny. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość z babcinych opowieści może okazać się wyzwaniem trudnym i pełnym obaw dla Małej Syrenki.

Spektakl jest próbą opowieści o samotności młodego człowieka na etapie wchodzenia w dorosłość, w procesie zdobywania samoświadomości. Konfrontacja z rzeczywistością, dorosłością jest momentem trudnym i często traumatycznym. Tematem, który choć wydawałoby się został przemielony przez tysiące filmów i seriali należy wciąż do sfery tabu.

Odnalezienie się w labiryncie własnego ja i w konfrontacja wobec świata jest podróżą, do której chcemy zaprosić młodego widza wraz z jego rodzicami, opiekunami. Nie jest to opowieść prosta, usłana różami, łatwymi puentami, dająca jednoznaczne odpowiedzi. Podążając za Andersenem chcemy dać przestrzeń do rozmowy o rzeczach najtrudniejszych. Uruchomić pytania, które w życiu każdego człowieka się pojawiają. Rozmawiać o miłości, śmierci, rozczarowaniu, emocjach, które w tkwią w każdym, a nierzadko żąda się od nas żebyśmy je w sobie zabili, zagłuszyli.

Mała Syrenka to alarm. Alarm którego nikt już nie odwoła.

Spektakl dla dzieci od 8 roku życia.

Na scenie występuje Magdalena Osińska, Roman Gancarczyk, Katarzyna Krzanowska, Jakub Sasak.

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Błażewicz

Tekst: Hans Christian Andersen wadaptacji Paweła Sablika

Projekcje: Paweł Penarski

Muzyka: Wiktor Juszkiewicz

Scenografia: Aleksandra Grabowska

Światło: Wojciech Kiwacz

Dźwięk: Grzegorz Janeczek

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    Spektakl był ciekawy, dobrze zagrany. Nieco inna wersja bajki o syrence. Ocena dotyczy spektaklu, nie teatru, bo tu mam duże zastrzeżenia. Spektakl zaczął się z opóźnieniem. Widzowie stali stłoczeni pod schodami i nikt nie wiedział co się dzieje. Ok. 10 min. po planowej godzinie rozpoczęcia zeszła pani i kiwnęła ręką, żeby wchodzić po schodach. Bez słowa wyjaśnienia, przeprosin za opóźnienie. Kiepsko. Od widzów teatry wymagają punktualności, i słusznie, to i spektakle powinny rozpoczynać się zgodnie z planem. Przedstawienie było dość późno, jak na sztukę dla dzieci, dłuższą chwilę trwało zajmowanie miejsc na sali, dlatego opóźnienie tym bardziej przeszkadzało.

    ma.....@....pl / 15 listopada 2018

  • 8,0/ 10

    Spektakl dla młodzieży ale i dorosły nie będzie się nudził. Gamcarczyk jako babcia świetny. Polecam!!!

    ma.....@....pl / 11 listopada 2018

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.