Komeda - zdjęcie Komeda - zdjęcie Komeda - zdjęcie Komeda - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

8,0 / 10

Komeda

Spektakl poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu jest próbą przyjrzenia się krótkiemu, aczkolwiek intensywnemu życiu muzyka – przedwcześnie zakończonemu przez niespodziewaną i absurdalną wręcz śmierć. Osią dramaturgiczną sztuki są spotkania Komedy z wybitnymi osobowościami jego epoki (Roman Polański, Marek Hłasko, Janusz Morgenstern, Jerzy Skolimowski), które okazały się kluczowe dla jego losów. Jednak historia Komedy to nie tylko jazzowa widokówka z artystycznego świata. Figura artysty – zmarłego na emigracji – pozwala spojrzeć z dzisiejszej perspektywy na zmiany, jakie zachodzą w polskiej kulturze i w sferze wolności wypowiedzi artystycznej.

W spektaklu o Komedzie nie zabraknie muzyki: Aranżując jam session oparte na tematach muzycznych kompozytora chcielibyśmy przypomnieć odbiorcom teatralnym szeroki dorobek twórczy Krzysztofa Trzcińskiego, którego nie wyczerpuje istniejąca w powszechnej świadomości wiedza o kilku filmach, do których muzykę skomponował. Podejmując próbę rekonstrukcji archiwalnych nagrań Komedy, zaproponujemy rodzaj dźwiękowej sesji, w której żywy plan wykonawczy zderzy się z oryginałami – mówi Lena Frankiewicz.

Występują aktorzy Teatru IMKA w Warszawie i Teatru Nowego w Łodzi.

Spektakl prezentowany w ramach współpracy Teatru Nowego oraz Teatru IMKA - DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź.

Na scenie występują między innymi Delfina WIlkońska, Iwona Bielska, Michał Bieliński, Adam Kupaj, Paweł Dobrowolski, Monika Buchowiec.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Scenografia i światło: Katarzyna Borkowska

Muzyka: Olo Walicki

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Sporo humoru wymieszanego z jakże trafnym postrzeganiem Kraju Polskiego. Świetna gra aktorska. Ciut za głośna oprawa muzyczna. Abstrachująca...a jednak jakże pasująca Postać Chopina Najlepsza :) Warto zobaczyć. Polecam, nie tylko Fanom jazzu ;)

    la.....@....pl / 27 listopada 2017

  • 10,0/ 10

    Fantastyczna reżyseria i wyczucie klimatu. Krewny - muzyk, jazzu-jący Chopina w latach 50-tych, na Kasprowym wytwarzał taki sam nastrój, klął, nieznosił uiększeń, drobnomieszczaństwa i wyciskał z życia samą czarną esencję.

    13.....@gm...il.com / 27 listopada 2017

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Adres i dojazd

http://www.nowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.