Siostry! - zdjęcie Siostry! - zdjęcie Siostry! - zdjęcie Siostry! - zdjęcie

Siostry!

Twórczość Czechowa od ponad stu lat kusi inscenizatorów przede wszystkim przenikliwą i ponadczasową analizą tragikomizmu wpisanego w ludzki los. Ale twórcy temu zawdzięczamy coś jeszcze: pisząc na przełomie XIX i XX wieku, przeczuwał przecież i zapowiadał wielkie przemiany społeczne, kres dotychczasowej, wypalonej już formacji – i zalążek nowej, bardziej demokratycznej rzeczywistości…

Nasze SIOSTRY! to ćwiczenie z nowoczesnego człowieczeństwa: co stanie się, jeśli w inicjujących TRZY SIOSTRY słowach dostrzeżemy zapowiedź śmierci patriarchatu, a w postawach bohaterów doszukamy się wachlarza poglądów na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii, ewolucji podziału ról społecznych przez dekady przypisywanych – koniecznie tylko dwóm! – płciom, bez możliwości jakiejkolwiek dyskusji? Wsłuchajmy się w głos czechowowskich kobiet – Iriny, Olgi, Maszy, Nataszy i Anfisy – z perspektywy i potrzeb człowieka na wskroś współczesnego.

Na scenie występują między innymi Zbigniew Grochal, Łukasz Schmidt, Oliwia Nazimek, Janusz Andrzejewski, Malina Goehs, Marta Herman.

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia: Marcin Baliński

Twórcy

Tekst, przestrzeń, reżyseria: PIOTR KRUSZCZYŃSKI

Dramaturg: MICHAŁ PABIAN

Kostiumy, światła: JUSTYNA ŁAGOWSKA

Muzyka: PAWEŁ DAMPC

Asystentka scenografa i kostiumografa: LIDIA STACHOWSKA

Konsultacja video: KAMIL KROTOFIL

Asystentka reżysera, inspicjentka: HANNA KUJAWIAK

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.