Na początku i na końcu czasu - zdjęcie Na początku i na końcu czasu - zdjęcie Na początku i na końcu czasu - zdjęcie Na początku i na końcu czasu - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,0 / 10

Na początku i na końcu czasu

„Na początku i na końcu czasu” to sztuka współczesnego ukraińskiego dramaturga Pawła Arje, która sięgając do realizmu magicznego opowiada historię rodziny żyjącej w strefie przymusowego wysiedlenia wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu. Jest to ich wybór. Mieszkają w zonie czarnobylskiej, bo nie potrafią mieszkać gdzie indziej. Dla tych ludzi śmiercionośna zona staje się ziemią obiecaną, funkcjonującą poza czasem i przestrzenią. Jest światem czystym, nieskalanym, pierwotnym, ale tak samo jak każdy dziewiczy ląd narażonym na pojawienie się nieproszonych gości. W zderzeniu mieszkańców zony z „posłami, biznesmenami i dyrektorami” autor demaskuje mechanizmy funkcjonowania władzy. Dla ludzi z elit rządzących ludzie, którzy oficjalnie nie istnieją, stają się zwierzyną łowną.

Spektakl powstaje w ramach Konkursu Inicjatyw Teatralnych "Giełda Teatralna".

Na scenie występuje Marta Bizoń, Elżbieta Karkoszka, Wojciech Dawid Terechowicz, Juliusz Krzysztof Warunek, Andrzej Popiel.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Przekład: Anna Korzeniowska-Bihun

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

Scenografia: Andrzej Sadowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Bardzo podobała mi się postać tego syna Pani M. Bizon. Wszyscy aktorzy grali B.dobrze.

    rm.....@gm...il.com / 11 grudnia 2018

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

ul. Osiedle Teatralne 34, Kraków

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet