Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie Quiz - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

6,9 / 10

Quiz

„Sztuka to kłamstwo, które uświadamia nam prawdę” – mówi jeden z bohaterów sztuki „Quiz”, cytując Picassa, ale ta genialnie błyskotliwa sztuka zdaje się wywracać to stwierdzenie do góry nogami, co oczywiście jest celem jej autora – Jamesa Grahama, jak i twórców spektaklu.

„Quiz” koncentruje się wokół prawdziwej historii Charlesa Ingrama (który później stał się znany jako „Major Kaszel”) i skandalu związanego właśnie z kaszlem, który towarzyszył jego wygranej w wysokości 1 000 000 funtów w 2001 roku w brytyjskiej wersji popularnego teleturnieju „Milionerzy” /brytyjska nazwa „Kto chce zostać milionerem?„/ i późniejszy z tym związany proces sądowy.

Teatr często wykorzystywał słynne procesy sądowe jako tematy sztuk. Jednak James Graham idzie o krok dalej w tej niezwykle zabawnej, ale jednocześnie gorzkiej i błyskotliwie przewrotnej sztuce, wskrzeszając słynną sprawę tria Brytyjczyków skazanych za próbę oszukania twórców „Milionerów” poprzez system podpowiedzi udzielanych kaszlem przez osoby na widowni.

Ten niezwykły spektakl w wieloosobowej obsadzie, pełen multimedialnych rozwiązań inscenizacyjnych i interaktywnych sekwencji z udziałem publiczności toczy się w zawrotnym tempie, przypominając często pełen napięcia i zwrotów fabularnych film akcji. Publiczność staje się pełnoprawnym uczestnikiem scenicznych wydarzeń, bierze udział wraz z aktorami w niektórych scenach i na żywo głosuje w sprawie osądzenia głównych bohaterów.

„Quiz” to przenikliwie błyskotliwa analiza stanu intelektualnej pauperyzacji społeczeństwa oraz powszechnego upodobania do trywializacji rozrywki ze szczególną skłonnością do ulegania sterowanej przez media masowej histerii na dowolny temat.

Teatr Komedia zaprasza na niezwykłe widowisko, w którym staniesz się jednocześnie sędzią i oskarżonym, widzem i aktorem.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Zielińska, Anna Oberc , Aldona Orman, Katarzyna Trzcińska, Olga Nowicka, Maria Foryś.

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: www.teatrkomedia.pl

Twórcy

Tłumaczenie – Elżbieta Woźniak

Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Aneta Suskiewicz

Choreografia - Maria Foryś

Opinie naszych widzów (3)

 • 8,0/ 10

  Sztuka z aktualnym przesłaniem. Początek trudny do zrozumienia. Byłam z Mamą 70latka, ja jestem po 40tce i miałyśmy bardzo podobne wrażenia.

  ma.....@in...ia.pl / 27 lutego 2022

 • 5,0/ 10

  Obsada i aktorstwo na wysokim poziomie Super

  sy.....@....pl / 13 marca 2022

 • 3,0/ 10

  Przedziwna sztuka. Nie była to na pewno komedia. Za dużo się działo, a mimo to było strasznie nudo. 3 godzinny spektakl to za długo.

  na.....@....pl / 18 września 2022

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.