O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - zdjęcie

Średnia ocena

59 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

8,6 / 10

O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor

Uroczy Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości.

Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać – O sole mio! – czyli o słońce moje!

W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament, w którym nieoczekiwanie spotka się trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie ….

Dość. Tu trudno doprawdy zrozumieć kto jest kim i co gorsza, kto jest z kim.

A minuty do rozpoczęcia wielkiego koncertu Trzech tenorów płyną nieubłaganie… Czy wielki koncert Trzech Tenorów może się odbyć tylko z jednym tenorem? Albo z czterema tenorami? Albo w ogóle bez tenorów…?

Czy impresario Henry Saunders zdoła zapanować nad wybujałym ego operowych gwiazd? Czy wybujałe ego operowych gwiazd zdoła zapanować nad sobą? Czy też chaos i destrukcja w wykonaniu rozkapryszonych gwiazd zdołają osiągnąć „górne C” ?

A może właśnie w Paryżu nieokiełznani tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo jak od dawna wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!

„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” – to uroczo zakręcona farsa w klasycznym stylu, autorstwa mistrza tego gatunku, Kena Ludwiga.

Karuzela pomyłek i nieoczekiwanych qui pro quo. Galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności. Szalone tempo i salwy śmiechu w rytm największych hitów operowych.

I jak zwykle w Teatrze Komedia – imponująca scenografia i parada stylowych kostiumów, jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało.

Zapraszamy na zabawę, miłość i śpiew!

Na scenie występują między innymi Weronika Książkiewicz, Małgorzata Sadowska, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Mateusz Banasiuk, Artur Chamski.

Czas trwania: 140 minut
Źródło zdjęcia: www.teatrkomedia.pl

Realizacja

Tłumaczenie – Klaudyna Rozhin

Reżyseria i kostiumy – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Przygotowanie wokalne – Monika Malec

Opinie naszych widzów (14)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjnie spędzony czas, świetna gra aktorów, polecam!

  ki.....@gm...il.com / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  R E W E L A C J A. Jesli komedia to tylko ta. I nie chodzi o scenariusz bo to w komediach na scenach warszawskich pewna sztampa i powielanie konwencji komedii pomyłek i rozgardiaszu ale gra aktorów to majstersztyk a Tomasz Dutkiewicz to dla nas odkrycie i rola gwiazdorsko zagrana. Ubaw po pachy.

  ps.....@....pl / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  ŚWIETNA SZTUKA, WSPANIALA GRA AKTORSKA, PELNO ŚMIECHU.

  ak.....@gm...il.com / 06 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Super!!!

  tr.....@....pl / 26 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, wesoły pełen humoru spektakl. Aktorzy dali czadu. Polecam

  wo.....@....pl / 04 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam wspaniały spektakl,obsada i super relaks.

  ha.....@....pl / 01 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  jedno z lepszych przedstawień jakie w ostatnich latach widziałem.

  g......@on...et.eu / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Dawno się tak nie uśmiałam

  la.....@gm...il.com / 18 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Ciekawy, prześmiewczy, śmiechowaty, bardzo intensywny, wartki spektakl, zwłaszcza jego druga część. Zaskakujaca intryga. Główny bohater naganiał się na scenie... niemiłosiernie...😀 Sympatyczne, przyjemne popołudnie, dziękujemy!

  He.....@gm...il.com / 19 marca 2023

 • 9,0/ 10

  Mam mieszane uczucia. Z jeden strony rubaszne, niskich lotów żarty…. ale widownia to chwytała, z drugiej strony wspaniała gra kondycyjna niektórych aktorów, szybkość akcji, I to teatr „Komedia” więc niech będzie. Ponieważ bardzo miło spędziłam ten wieczór, daje 9.

  Ma.....@gm...il.com / 27 czerwca 2022

 • 8,0/ 10

  Znakomita gra aktorska.

  ks.....@....pl / 17 lipca 2021

 • 7,0/ 10

  Akcja rozwija się dość wolno i na początku jest trochę nudno.

  al.....@....pl / 20 marca 2023

 • 7,0/ 10

  Scenariusz słabszy niż przeciętna bulwarówek wystawianych w "Komedii", a znam większość repertuaru. Natomiast zespół dobrze zgrany i widać, że dobrze się bawi grając, gra na luzie. Dlatego daję siódemkę.

  pr.....@....pl / 10 października 2022

 • 7,0/ 10

  Ogólnie zabawny spektakl, początek rozkręca się po woli i trochę nudno, za dużo jest chaotycznego biegania po scenie ale kiedy pojawia się boy hotelowy, zaczyna się dziać. Śmiałam się do łez! Trochę też zbyt rozbudowana fabuła, zbyt dużo wątków niepotrzebnych w całej historii. Chaos, chaos, chaos. Ale generalnie nie wiem, czy poszłabym drugi raz.

  ms.....@gm...il.com / 22 listopada 2021

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet