Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie

Średnia ocena

34 oddanych głosów
373 zainteresowanych osób

8,6 / 10

Człowiek dwóch szefów

Dwa etaty, dwie pensje, niewielkie umiejętności i jeszcze mniej do zrobienia… No, może tylko trochę sprytu, ażeby skutecznie lawirować pomiędzy oczekiwaniami pracodawców i poczuciem pewności w bezczelnym kłamaniu prosto w oczy wszystkim i na każdy temat.

Brzmi zachęcająco?

Francis Henshall jest rozbrajająco słodkim łobuzem. Ma niezwykły talent do pakowania się w karkołomne sytuacje i ogromny apetyt. Nie ma za to kompletnie żadnych pieniędzy i za grosz ochoty na uczciwą pracę. Wobec tego zatrudnia się jednocześnie u dwóch szefów, licząc na to, że… Cóż, powinien rozsądnie liczyć wyłącznie na wynikające z tego kłopoty, ale to nie w stylu Francisa… Jego obaj szefowie przybywają do tego samego hotelu i chcą zamieszkać w tym samym pokoju. Zabawa się zaczyna…

Dodajmy do tego jeszcze planowany ślub uroczej młodej pary, zabójstwo byłego narzeczonego panny młodej, pojawienie się nieżyjącego byłego narzeczonego, który jednak nie umarł, choć nie wiadomo dlaczego jest kobietą, a w dodatku siostrą swojego nieżyjącego brata…Mało? Ojciec panny młodej jest winien pieniądze nieżyjącemu narzeczonemu, który jednak żyje i upomina się jednocześnie o pieniądze i o rękę dawnej narzeczonej. Tyle, że jest przecież swoją własną siostrą, co może stanowić jednak pewien problem. W każdym razie na pewno dla panny młodej.

Obecny narzeczony chce zabić konkurenta, zaś konkurent, czyli siostra swojego nieżyjącego brata chce wyjść za mąż za zabójcę swojego brata, czyli byłego narzeczonego panny młodej, obecnie poszukiwanego przez policję. No, ale o tym nie wie nikt. A już z pewnością nie Francis, który jest zatrudniony jednocześnie właśnie przez siostrę nieżyjącego narzeczonego, która chwilowo jest swoim nieżyjącym bratem i przez narzeczonego siostry, który zabił jej brata…

Jednak przede wszystkim jest bardzo głodny i z chwili na chwilę coraz bardziej zakochany w księgowej ojca panny młodej, który właśnie dziwi się, co stało się z pieniędzmi dla żyjącego byłego narzeczonego jego córki, który został zabity przez narzeczonego swojej siostry, która teraz chce odebrać pieniądze należne jej nieżyjącemu bratu, a które miał jej wręczyć Francis…

Dosyć. Tego nie da się zrozumieć nie oglądając w Teatrze Komedia wspaniałej sztuki Richarda Beana Człowiek dwóch szefów. Ta wspaniała komedia, będąca błyskotliwą przeróbką słynnej sztuki Carlo Goldoniego Sługa dwóch panów, została przeniesiona przez autora z osiemnastowiecznej Wenecji do Brighton w Anglii i dzieje się w 1963 roku.

W każdej minucie spektaklu mieszają się sceniczne style i konwencje – komedia del arte, farsa, komedia sytuacyjna, slapstick czy wreszcie stand up comedy z udziałem teatralnej publiczności.

Na scenie występują między innymi Klaudia Halejcio, Julia Kamińska, Agnieszka Michalska, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Tomasz Dutkiewicz.

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: https://www.teatrkomedia.pl

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Richard Bean

Przekład: Klaudyna Rozhin

Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Opracowanie muzyczne: Tomasz Dutkiewicz

Aranżacje muzyczne: Krzysztof Maciejowski

Opinie naszych widzów (17)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Polecam każdemu kto lubi dobrą zabawę.

  ba.....@gm...il.com / 01 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniała sztuka! Gorąco polecam każdemu, kto chce się dobrze wysmiac, fantastyczna gra aktorska, rewelacja

  na.....@....pl / 09 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Dużo pozytywnego humoru i dobrej zabawy. Lekka, przyjemna sztuka i dobra gra aktorska.

  je.....@gm...il.com / 29 września 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacja. Widownia płakała ze śmiechu - dawno się tak nie uśmiałam! Świetny kontakt z publicznością i przezabawne improwizacje, które rozśmieszyły nie tylko widzów ale i aktorów. Do tego teatr przyjazny "wejściówkowiczom". Siedziałam w drugim rzędzie ;-) czyli pozwalają na zajęcie wszystkich wolnych miejsc. Polecam!

  li.....@....pl / 24 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super że była muzyka the Beatle's dodana do świetnej gry aktorów wyszłam zrelaksowana polecam

  mk.....@....pl / 15 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl! Wspaniała gra aktorska. Aktorzy w cudowny sposób odzwierciedlali grane przez siebie postacie. Interakcja z widownią świetna.. Spektakl z ogromną dawką humoru, 3 godziny gwarantowanego śmiechu :) Szczerze polecam :)

  ju.....@gm...il.com / 15 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Absolutnie fenomenalny!!!!!!!!!!!!! Porządna dawka śmiechu i kultury w jednym :)

  ag.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  bardzo dobry spektakl. Niewątpliwym atutem jest aktywne włączenie do spektaklu widowni, a uroku dodaje wykonanie przebojów Beatlesów.

  ha.....@po...ta.onet.pl / 15 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Warto warto warto

  sa.....@ic...ud.com / 24 września 2018

 • 9,0/ 10

  Bardzo zabawne przedstawienie, płakałam ze śmiechu. Bez Rutkowskiego byłoby nudne. Polecam

  be.....@gm...il.com / 29 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Byłem sceptyczny wybierając się na ten spektakl, szczerze mówiąc myślałem że przerywniki muzyczne i elementy improwizowane zepsują tylko te farsę. Na szczęście byłem w błędzie. I choć spektakl obfituje w żarty niższych lotów, to na szczęście jest też trochę tych ciut wyższych. Polecam serdecznie!

  ep.....@gm...il.com / 13 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Wysoki poziom całości, świetny kontakt z publicznością.

  Da.....@....pl / 09 grudnia 2018

 • 8,0/ 10

  Przyjemna, lekka komedia. Zakręcona fabuła, w której łatwo się połapać :) Fajna interakcja z publicznością, dobra gra aktorów

  K......@gm...il.com / 24 lutego 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl jest w porządku, natomiast miejsca w drugim (i trzecim) rzędzie są fatalne - brak miejsca na nogi. 15 minut przerwy ledwo wystarczyło, żeby rozchodzić obolałe kolana.

  d......@gm...il.com / 13 lutego 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka jest zabawna i wywołuje u widzów szczery śmiech, ale zawdzięczamy to głównie świetnym aktorom w obsadzie. I nie mam tu na myśli jedynie Pana Rafała Rutkowskiego w roli tytułowej, ale też towarzyszących mu wykonawców. Na szczególne wyróżnienie zasługują role Alana, w którego fenomenalnie i wręcz brawurowo wcielił się Rafał Cieszyński oraz genialny Alfie w wykonaniu Tomasza Dutkiewicza. Zachwycił mnie też sposob w jaki Rachel (Julia Kamińska) wcieliła się w swojego brata. Z kolei na miano mistrza dykcji zasłużył pan Łukasz Nowicki, bo tylko jego kwestie były w całości doskonale słyszalne na widowni- inni panowie powinni jeszcze trochę popracować nad starannym podawaniem testu. Znakomitym pomysłem na przerwy, pozwalające na zmianę dekoracji, były wykonywane przez zespół aktorsko-muzyczny znane przeboje Beatlesów. Brawo za urozmaicenie. Podsumowując wrażenia - ta farsa to dobra propozycja na reset i poprawienie sobie nastroju np. na jesienny wieczór. P.s. W czasie przerwy polecam pyszny sernik w bufecie - poezja !

  hf.....@gm...il.com / 10 października 2018

 • 6,0/ 10

  Obsada znakomita ale ten rodzaj humoru zdecydowanie infantylny.

  wa.....@ya...oo.com / 22 października 2019

 • 4,0/ 10

  Po przeczytaniu tutejszych komentarzy, szłam na sztukę z myślą, że będzie to spektakl, który zapadnie mi w pamięć. Według mnie całe przedstawienie ratował p. Rutkowski swoją improwizacją oraz sceny interakcji z widownią. Poza tymi elementami dość długo trzeba było czekać na moment komediowy.

  ku.....@gm...il.com / 27 maja 2019

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet