Wszechmocni w sieci - zdjęcie Wszechmocni w sieci - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
37 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Wszechmocni w sieci

Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie internetu…

„Wszechmocni w sieci” to trzeci, po „My, dzieci z dworca ZOO” i „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, misyjny spektakl Teatru Kamienica, zrealizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

„Wszechmocni w sieci” to kolejny projekt twórców spektaklu „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, kontynuacja formatu, który spotkał się z wielkim uznaniem zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Spektakl, podobnie jak „Dopalacze” ma nowoczesny charakter z elementami interakcji z widzem i użyciem multimediów.

Sztuka „Wszechmocni w sieci” adresowana jest do młodzieży powyżej 13 roku życia.

Osoby, które nie ukończyły 13 lat mogą nie zostać wpuszczone na widownię.

Uwaga: podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

Spektakl sfinansowano z funduszu prewencyjnego PZU.

Na scenie występują między innymi Marcin Stępniak jako Bladerunner, Katarzyna Ucherska jako An-ai, Maria Sobocińska jako An-ai, Olga Sarzyńska jako Cybergirl, Dominika Majewska jako Cybergirl, Justyna Sieńczyłło jako Matka (projekcja).

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: https://teatrkamienica.pl/pl/aktualnosci/470/wszechmocni-w-sieci-dla-mediow

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Wawrzyniec Kostrzewski

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

Współpraca reżyserska: Olga Sarzyńska

Muzyka: Piotr Łabonarski

Wizualizacje i kostiumy: Maria Matylda Wojciechowska

Choreografia: Jarosław Staniek/Katarzyna Zielonka

Produkcja: Karolina Gromadzka

UWAGA! W SPEKTAKLU WYKORZYSTYWANE SĄ ŚWIATŁA STROBOSKOPOWE.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wyjątkowo mocny i ciekawie przedstawiony spektakl. Przekaz bardzo wymowny dla młodzieży oraz rodziców. Chciałabym aby odbywał się również w moim mieście- Katowice. Uważam że powinna go zobaczyć jak największa ilość młodzieży oraz rodziców.

    ba.....@....pl / 04 kwietnia 2022

  • 10,0/ 10

    Bardzo przejmujacy i ekspresyjny spektakl. Trzynastoletnia córka była pod ogromnym wrażeniem. Mocno emocjonujący przekaz. Daje do myślenia. Warty polecenia zarówno dla młodych widzów jak i dorosłych.

    as.....@po...ta.fm / 05 lutego 2022

Teatr Kamienica - Adres i dojazd

aleja Solidarności 93, Warszawa

http://teatrkamienica.pl/

Kup bilet