Maria Sobocińska
1 616 oddanych głosów
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Gluten Sex
Teatralna megaprodukcja Teatru Potem-o-tem. Grupa 60 widzów, w towarzystwie szalonego informatyka, udaje się autokarem do zabytkowego pałacu pod Warszawą na wirtualne wesele. Jeśli powiemy Wam, że to dopiero początek, to macie już pewność, że czeka Was nietypowe doświadczenie...
Rok 2028. Społeczeństwo tonie w narastającym poczuciu osamotnienia. Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych programów rekompensujących brak relacji w świecie rzeczywistym. Leon Maks, genialny informatyk polskiego pochodzenia, przeprowadza test autorskiego programu z pogranicza neuropsychologii, bioinformatyki, virtual reality i hipnozy o nazwie Gluten Sex. Pierwszym testerem programu jest Julian, który dzięki Gluten Sex doświadczy wesela, którego nie było mu dane przeżyć w rzeczywistości.
Widzowie spektaklu przyjmują rolę potencjalnych inwestorów programu Gluten Sex i przyglądają się wirtualnemu weselu, stając się biernymi uczestnikami wydarzeń. Twórca programu nie wie jednak, że jeden z widzów planuje hakerski atak na program.
„Gluten Sex” to opowieść o samotności i próbie kompensowania rzeczywistości w wirtualnym świecie. To wizja niedalekiej przyszłości, w której zamknięci we własnych pokojach możemy przeżywać życie o jakim marzyliśmy.
Uwaga:
W marcu i kwietniu w roli w roli Poli Daty - Katarzyna Obidzińska
Spektakl powstał we współpracy z Pałacem Lasotów.
_______________________________________________________________
Spektakl rozpoczyna się w autokarze, który zabierze widzów z siedziby Potem-o-tem pod adresem Nowolipki 2 punktualnie o godzinie rozpoczęcia spektaklu.
ZBIÓRKA: pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu w siedzibie Teatru Potem-o-tem (ul. Nowolipki 2/2a). Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia (pół godziny przed spektaklem) i skorzystania z toalety oraz naszego bufetu.
PRZYJAZD AUTOKARU: 5 minut przed rozpoczęciem spektaklu.
ODJAZD AUTOKARU: sprzed siedziby Potem-o-tem punktualnie o godzinie rozpoczęcia spektaklu.
______________________________________________
W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.
więcej
Szczegóły#Na_Dorosłego
Potem-o-tem zaprasza na ekskluzywne wydarzenie teatralne w prywatnym mieszkaniu w zabytkowej kamienicy w sercu Warszawy. Wejdziemy do budynku, do którego wstęp na co dzień jest niemożliwy. W tajnej lokalizacji aktorzy przeprowadzą widzów przez meandry pięter i korytarzy. Gwarantujemy wieczór pełen niespodzianek! Odważ się i przeżyj niepowtarzalną teatralną przygodę. Czekamy na wtajemniczonych!
„#Na_Dorosłego" to kilka emocjonalnych songów, pokręcona kredytowa fabuła i labirynt uczuciowych zawiłości. To portret pokolenia, które nieustannie zadaje sobie pytanie czym właściwie jest dorosłość.
W marcu w roli Zuzy Pleckiej - Eliza Rycembel
W kwietniu w roli Zuzy Pleckiej - Agata Różycka
!!!ADRES WYDARZENIA JEST POUFNY!!!
Spektakl odbędzie się w centrum Warszawy. Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się więcej: kup bilet, wyślij maila z kodem rezerwacji na metodattg@gmail.com, a my prześlemy Ci wskazówki, które pozwolą Ci się z nami spotkać.
!!!PRZED WEJŚCIEM NA SPEKTAKL SPRAWDZIMY TWOJĄ TOŻSAMOŚĆ!!!
Aby wejść do budynku, w którym odbędzie się spektakl będziecie potrzebować dokumentu potwierdzającego tożsamość. Będziemy mogli wpuścić jedynie tych widzów, których imiona i nazwiska otrzymamy wcześniej w mailu i umieścimy na liście.
Dostęp na spektakl "#Na_Dorosłego" w skrócie:
1. Kupujesz bilet
2. Wysyłasz maila z kodem rezerwacji oraz imionami i nazwiskami osób, dla których zakupione zostały bilety na adres: metodattg@gmail.com
3. Otrzymujesz informację, która pozwoli Ci wziąć udział w spektaklu.
4. Przychodzisz w wyznaczone miejsce z biletem i dokumentem potwierdzającym przesłaną nam wcześniej tożsamość.
RODZAJE BILETÓW I PODZIAŁ NA GRUPY:
BILET VIP: elitarna ścieżka odbioru
BILET NORMALNY: klasyczna ścieżka odbioru
DOSTAWKA NA PODUSZCE: klasyczna, mniej komfortowa ścieżka odbioru
Podczas spektaklu widzowie zostaną podzieleni na grupy. Kupując bilet w tej samej taryfie (VIP lub normalnej) będzie można zająć miejsca obok siebie - nie jest konieczny zakup miejsc o sąsiednich numerach.
________________________________________________
W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.
więcej
Szczegóły20 lexusów na czwartek - SPEKTAKL SYLWESTROWY
Spędźcie razem z nami energetyzujący, szalony, muzyczny, dowcipny i refleksyjny wieczór
sylwestrowy! Gwarantujemy Wam zestaw atrakcji, które sprawią, że z szerokim uśmiechem
przywitacie 2022 rok! Oprócz doznań artystycznych, sylwestrowy wieczór z Potem-o-tem
okrasimy winem, piwem i słodko-słonym poczęstunkiem. W wyjątkową atmosferę będziemy
wprowadzać Was już na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu, a po jego zakończeniu,
gwarantujemy, że dobry humor szybko Was nie opuści!
PLAN SYLWESTROWEGO WIECZORU
od godz. 18:00 - wprowadzenie w spektakl oraz lampka wina
19:00 - pierwsza część spektaklu
20:30 - przerwa na lampkę wina i drobny poczęstunek
21:00 - druga część spektaklu
22:00 - pożegnalny noworoczny toast
20 Lexusów na czwartek" to musicalowa opowieść o współczesnych uzależnieniach. Grupa Potemo-tem zaprasza na spotkanie z Coach Elą, która podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi
autorską sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego
spokoju Takashi Fakaito.
Co zastąpiło nam absolut? Do czego możemy się zwrócić, w świecie, w którym poważna refleksja
filozoficzna i namysł teologiczny są niespotykane? Co nie pozwala znaleźć nam wewnętrznego
spokoju, drażni, przeszkadza, ale nie możemy bez tego żyć? Bohaterowie sztuki są uzależnieni od
pracy, relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i nie tylko...
Podczas autorskiej sesji musical therapy odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie
wyśpiewają je i zatańczą.
Drodzy Widzowie, do Waszej dyspozycji udostępnimy płyny do dezynfekcji. Cała
sala oraz wszystkie przedmioty, które otrzymacie od nas podczas spektaklu będą zdezynfekowane.
________________________________________________
W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.
więcej
SzczegółyŻegnamy świat / ONLINE
Spędź z nami koniec świata! Jeśli nie masz planów na ostatni wieczór swojego życia, kup bilet na nasz stream!
Zawsze najważniejsi byliście dla nas Wy, drodzy Widzowie. Dlatego w dniu końca świata, postanowiliśmy opuścić bliskich i wypełnić do końca swoje powołanie. Postaramy się udowodnić, że nasze życie ma sens. Zrobimy wszystko, by ostatnie chwile upłynęły nam wszystkim w radości i szczęściu. Spełnimy też swoje największe marzenie - umrzemy na scenie.
Damy z siebie wszystko! Zapytamy Was o zdanie, wciągniemy w fabułę i wspólnie, z przytupem, zakończymy nasze życie na Ziemi!
Eksplorujcie z nami performatywny potencjał końca.
Do zobaczenia i... żegnajcie.
więcej
SzczegółyOdc. 4. Poradnik przyjmowania fatalnych prezentów | Aktorzy teatru Potem-o-tem | Akcja charytatywna #TeatryDzieciom
Czwarty odcinek świątecznych VLOGMASÓW został przygotowany w ramach akcji charytatywnej #TeatryDzieciom przez zespół aktorów niezależnego teatru Potem-o-tem!
Ile razy zdarzyło Wam się znaleźć pod choinką prezent, który, delikatnie mówiąc… “nie przypadł Wam do gustu”? Prawdziwą sztuką jest nie dać tego po sobie poznać! Kruche uczucia najbliższej rodziny może zranić nawet najmniejszy grymas na twarzy. Jeśli zatem nie jesteście najlepsi w udawaniu dziecięcej radości, aktorzy Potem-o-tem w niecałe 7 minut nauczą Was najlepszych trików, jak przyjmować nietrafione prezenty! 😉
Zdjęcia/montaż: Marcin Zbyszyński
Muzyka: Filip Grycmacher
Występują: Małgorzata Mikołajczak, Eliza Rycembel, Katarzyna Obidzińska, Maria Sobocińska, Marta Wągrocka, Filip Kosior, Jan Marczewski, Piotr Piksa, Marcin Bubółka
...
Mamy nadzieję, że razem z aktorami Potem-o-tem udało nam się wprawić Cię chociaż trochę w świąteczny nastrój. A jeśli chcesz dołączyć do akcji charytatywnej #TeatryDzieciom, możesz to zrobić na 2 sposoby:
1. Pierwsza opcja: oglądaj Vlogmasy i przelej dowolną kwotę na dedykowaną akcji zrzutkę: https://zrzutka.pl/e7a2jz . Dzięki tym środkom nasze elfy-pomocnicy zakupią prezenty dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka oraz inne niezbędne produkty codziennego użytku dla ich rodzin. Bądź pewny/a - każda kwota jest super!
2. Druga opcja: oglądaj Vlogmasy, dołącz na Facebooku do tego wydarzenia https://bit.ly/Teatry_Dzieciom i podaj informację o naszej akcji dalej. Chcesz wrzucić na Facebooku post i udostępnić wydarzenie? Będziemy zachwyceni. Jesteś raczej skryty/a? Wystarczy, że wyślesz informację o naszej akcji w wiadomości kilku znajomym. Pomaganie jest fajne, ale zrób to na własnych zasadach. Z tego miejsca ogromnie Ci dziękujemy za każde zaangażowanie!
więcej
Szczegóły„WRESZCIE MAMY CZAS” - cz. 2 „Kryminał”
Jeden bilet upoważnia do dostępu jedną osobę. W sprzedaży dostępne są bilety normalne (15zł) oraz bilety sponsorskie (30zł) umożliwiające dodatkowe wsparcie naszej online działalności. Zachęcamy do szczodrych zakupów i apelujemy o uczciwy wybór ilości biletów odpowiadającej ilości widzów przed ekranem. #WspierajKulturę w tym niełatwym okresie.
Bilet sponsorski dla jednej osoby #wspieramkulture
Bilet normalny dla jednej osoby
więcej
Szczegóły„WRESZCIE MAMY CZAS” - cz. 2 „Kryminał”
Jeden bilet upoważnia do dostępu jedną osobę. W sprzedaży dostępne są bilety normalne (15zł) oraz bilety sponsorskie (30zł) umożliwiające dodatkowe wsparcie naszej online działalności. Zachęcamy do szczodrych zakupów i apelujemy o uczciwy wybór ilości biletów odpowiadającej ilości widzów przed ekranem. #WspierajKulturę w tym niełatwym okresie.
Bilet sponsorski dla jednej osoby #wspieramkulture
Bilet normalny dla jednej osoby
więcej
SzczegółyTo nie zaczęło się w Chinach - live z Marią Sobocińską | #WspieramKulture
Fake newsowy info serwis!
Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na facebooku Potem-o-tem: KLIKNIJ TUTAJ
Zewsząd zalewa nas fala informacji. Komu ufać w tych niespokojnych czasach? Sobie i Marysi Sobocińskiej, dzięki której każdy z Was będzie mógł stworzyć swój własny koktajl rzeczywistości z takich newsowych składników na jakie ma właśnie ochotę. Optymista, pesymista, pastafarianin, były agent KGB – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
więcej
SzczegółyWszechmocni w sieci
Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie internetu…
„Wszechmocni w sieci” to trzeci, po „My, dzieci z dworca ZOO” i „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, misyjny spektakl Teatru Kamienica, zrealizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.
„Wszechmocni w sieci” to kolejny projekt twórców spektaklu „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, kontynuacja formatu, który spotkał się z wielkim uznaniem zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Spektakl, podobnie jak „Dopalacze” ma nowoczesny charakter z elementami interakcji z widzem i użyciem multimediów.
Sztuka „Wszechmocni w sieci” adresowana jest do młodzieży powyżej 13 roku życia.
Osoby, które nie ukończyły 13 lat mogą nie zostać wpuszczone na widownię.
Uwaga: podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.
Spektakl sfinansowano z funduszu prewencyjnego PZU.
więcej
Szczegóły20 lexusów na czwartek
20 Lexusów na czwartek" to musicalowa opowieść o współczesnych uzależnieniach. Grupa Potem-o-tem zaprasza na spotkanie z Coach Elą, która podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi autorską sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju Takashi Fakaito.
Co zastąpiło nam absolut?
Do czego możemy się zwrócić, w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są niespotykane?
Co nie pozwala znaleźć nam wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, ale nie możemy bez tego żyć?
Bohaterowie sztuki są uzależnieni od pracy, relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i nie tylko... Podczas autorskiej sesji musical therapy odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewają je i zatańczą.
W lutym:
w roli Alex - Maria Sobocińska
w roli Karola - Maciej Pawlak
TR Warszawa, Marszałkowska 8
________________________________________________
W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.
więcej
SzczegółyPowierzchnie gładkie | english subtitles
„POWIERZCHNIE GŁADKIE: to takie powierzchnie, które nie rozpraszają światła.
RELACJE GŁADKIE: to takie relacje, które nie rozpraszają ludzi.
OSOBY GŁADKIE: to takie osoby, których nie rozpraszają relacje.
Free.Wolny traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas video sesji na czacie. Za wszelką cenę próbuje odnaleźć sposób, by do niej dotrzeć. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością. Historia o miłości, strachu, niepewności, kłamstwie i autokreacji — o tym, co daje i zabiera nam internet.”
W styczniu roli Wysokiej.Do.Nieba - Maria Sobocińska
SMOOTH SURFACES: these are surfaces that do not scatter light.
SMOOTH RELATIONS: these are relationships that do not distract people.
SMOOTH PERSONS: these are people who are not distracted by relationships.
Free.Don loses contact with the girl he fell in love with during a video chat session. He tries to find a way to reach her at all costs. During the night searches in the meanders of the net, he will have to overcome complexes and confront a painful past. A story about love, fear, uncertainty, lies and self-creation - about what the internet gives and takes away from us.
________________________________________________
W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.
więcej
SzczegółyFantazja polska
Fantazja polska inspirowana jest postacią Ignacego Jana Paderewskiego (w tej roli Krzysztof Tyniec) – światowej sławy pianisty i kompozytora, ale też dyplomaty i męża stanu, któremu zarówno Polska, jak i Stany Zjednoczone zawdzięczają tak wiele.
Paderewski gromadził w salach koncertowych prawdziwe tłumy. Dzisiaj najprawdopodobniej nazwalibyśmy go celebrytą, ale swój muzyczny sukces i niezwykłą popularność wykorzystywał dla „większej sprawy”. To właśnie dzięki jego staraniom Thomas Woodrow Wilson, prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, w słynnych Czternastu Punktach, które przedstawił Kongresowi w 1918 roku, umieścił punkt dotyczący niepodległości Polski. Sztuka nawiązuje bezpośrednio do tych historycznych wydarzeń oraz eksponuje imponującą siłę kobiet będących w otoczeniu muzyka.
Prapremiera sztuki w Ateneum nawiązuje do okoliczności jubileuszowych związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 90-lecia Teatru Ateneum.
więcej
Szczegóły#NaDorosłego 2.0 I Potem-o-tem
#NaDorosłego 2.0 to mokumentalny spektakl o czwórce lokatorów z Koszykowej 8, którzy próbują uporać się z comiesięczną spłatą kredytu i burzliwymi relacjami miłosnymi.
JOANNA PONICHTER - zajmuje niezbyt wysokie stanowisko w strukturze niezbyt renomowanej firmy. Pnie się w górę dzięki rozwojowi osobistemu.
PAWEŁ GRABIAŃSKI - początkujący psychoterapeuta-eksperymentator. Z przekonania nie oddziela sfery prywatnej od zawodowej.
FRANEK SOBCZYK - kiedyś trener personalny przed początkiem kariery, obecnie zapowiadający się kandydat na aktora. Wierzy w moc zdrowego żywienia.
ZUZA PLECKA - studentka Koreanistyki i entuzjastka kina azjatyckiego. Ciągle poszukuje swojej drogi i niespotykanych filmowych doznań.
Spektakl zrealizowany we współpracy ze Studiem Flesz.
BILETY: Bilet sponsorski - 100 zł (możliwość dodatkowego wsparcia naszej działalności - gorąco zachęcamy do skorzystania z tej opcji, ponieważ działamy w pełni niezależnie i to Państwo jesteście naszym jedynym sponsorami); Bilet normalny - 50 zł.
więcej
SzczegółyArtystki I Potem-o-tem
Trzy aktorki wcielają się w role wiedeńskich modelek z filmu Ulricha Seidla. Ich walczące o sławę i lepsze życie bohaterki, są jednak wyłącznie pretekstem do osobistej opowieści o własnych marzeniach, frustracjach, obawach i rozczarowaniach.
POTEM-O-TEM: Jesteśmy grupą teatralną złożoną z młodych artystów mieszkających w Warszawie. Twórczo się uzupełniając zmieniamy energię do działania w spektakle. Plany mamy rozległe, a możliwości znacznie większe od budżetu i dlatego wróżymy sobie świetlaną przyszłość.
więcej
SzczegółyPelikan. Zabawa z ogniem
Spektakl Pelikan. Zabawa z ogniem bierze udział w konkursie na najlepszy spektakl 9 edycji ITSELF . Prezentowany jest z napisami w języku polskim i angielskim.
Pelikan. Zabawa z ogniem” to wnikliwy portret dwóch rodzin prowadzących ze sobą swoistą grę namiętnościami i uczuciami. Grę, w której kat niepostrzeżenie staje się ofiarą, szlachetność okrucieństwem, a okrucieństwo słabością.
więcej
SzczegółyPibloktoq - piosenki Marii Peszek
Podstawą scenariusza są piosenki Marii Peszek. Poza tym teksty zaczerpnięto z artykułów prasowych, informacji encyklopedycznych, internetowych portali informacyjnych. Wykorzystano również fragment „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w tłumaczeniu Jerzego Jędrzejewskiego.
W przedstawieniu wykorzystano piosenki Marii Peszek:
„Moje miasto”, „Muchomory”, „Wyścigówka”, „Pibloktoq”, „Miłość w systemie dolby surround”, „Mam kota”, „Samotny tata”, „Lali lali”, „Sms”, „Rosół”, „Ciało”, „Jak pistolet”, „Brzydkie słowa to”, „Polska a, b, c i d”, „Miś”, „Marznę bez ciebie”, „Sorry polsko”, „Żwir”, „Pan nie prowadzi mnie”, „Ballada nie lada”, „Zejście awaryjne” z płyt „MiastoMania”, „Maria Awaria”, „JezusMariaPeszek” i „Karabin”.
Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
więcej
SzczegółyWujaszek Wania
„Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa w przekładzie Jarosława Iwaszkiewicza to ćwiczenie warsztatowe studentów III roku Wydziału Aktorskiego.
Drugoroczny egzamin przedstawiamy jako warsztat. Tak wczoraj, jak i dziś w tym intymnym dramacie poszukujemy przestrzeni wewnętrznej postaci. W tym kontekście nasz” Wujaszek Wania”staje się opowieścią o dramatycznych zmaganiach z wewnętrznym czasem każdej z nich w poszukiwaniu sensu własnego cierpienia.
więcej
Szczegóły