Podwójne życie Weroniki - zdjęcie Podwójne życie Weroniki - zdjęcie Podwójne życie Weroniki - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

7,0 / 10

Podwójne życie Weroniki

Spektakl inspirowany scenariuszem „Chórzystka” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz filmem „Podwójne życie Weroniki” z muzyką Zbigniewa Preisnera.

„Podwójne życie Weroniki” znamy głównie z dużego ekranu. Krzysztof Kieślowski otrzymał za ten film nagrodę na festiwalu w Cannes, a Irène Jacob, wcielająca się w postacie tytułowe, nagrodę dla najlepszej aktorki.

Scenariusz Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza opowiada o przeczuciu, jakiego doświadczają dwie kobiety o tym samym imieniu, wyglądzie i podobnych do pewnego momentu życiorysach. Bohaterki nic nie wiedzą o swoim istnieniu, ale podświadomie czują swoją obecność. Choć zbieżność losów obu postaci jest niepodważalna, to jednak to co najważniejsze kryje się w różniących je sprawach. Pasja do śpiewania pierwszej Weroniki jest żarliwa i bezkompromisowa. Tak jak bezkompromisowy powinien być artysta. Natomiast druga Weronika wybiera spokojne życie i miłość, jej temperament jest refleksyjny i skierowany do wewnątrz. Można by powiedzieć, że każda z nich jest częścią tej samej osoby. Wszak wszyscy jesteśmy w jakimś sensie podwójni, przełamani na pół, toczymy wewnętrzny dialog, gdzie do głosu dochodzą różne strony naszej osobowości w zależności od doświadczeń, przeszkód, momentów w życiu.

Nasz spektakl jest próbą badania w warunkach scenicznych różnych opcji, czy w życiu wybrać „święty spokój”? Czy iść za celem powołania? Czy wybierając normalność nie tracimy czegoś ważnego z oczu? Czy będąc w momencie kryzysu coś nam nie umyka? Ja? Drugi człowiek? Wspólnota?

Na scenie występują między innymi Kinga Matusiak, Mirella Rogoza-Biel, Łukasz Staniewski, Konrad Biel, Jacek Dragun, Katarzyna Staniewska.

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Reżyseria, adaptacja: Krzysztof Rzączyński

Adaptacja, dramaturgia: Katia Czarna

Choreografia: Weronika Pelczyńska

Scenografia, kostiumy: Maciej Chojnacki

Projekty lalek: Cezary Sielicki

Muzyka: Zbigniew Preisner, Myslovitz

Przygotowanie wokalne, opracowanie muzyczne: Izabela Urban

Wizualizacje, multimedia: Piotr Miłkowski

Światła: Michał Popiel-Machnicki

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Doskonała gra aktorów. Znakomita robota reżyserska. Bardzo ciekwe podejście do problemu. Super

    da.....@gm...il.com / 13 maja 2019

  • 4,0/ 10

    płaski i nijaki problem-dylemat. Scenariusz ze słabymi dialogami. Gra aktorska na poziomie " teatrzyku szkolnego" SŁABO

    pa.....@....pl / 12 listopada 2019

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Adres i dojazd

biuro: al. Racławickie 8/25, Lublin

http://www.teatrandersena.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.