Cudowna lampa Aladyna - zdjęcie Cudowna lampa Aladyna - zdjęcie Cudowna lampa Aladyna - zdjęcie

Cudowna lampa Aladyna

Opowieść o lekkoduchu, nicponiu i leniu Aladynie, pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Bohater przechodzi niezwykłą przemianę i dzięki własnemu sprytowi, a także pomocy mieszkającego w cudownej lampie Ducha Błękitnego, zdobywa rękę księżniczki Badrulbudury. W spektaklu, odegranym w żywym planie, w sposób interesujący i dynamiczny przeplatają się trzy narracje: dialogu, narratora i obrazu. Autorkami strony plastycznej przedstawienia są Anna Sekuła (scenografia) i Małgorzata Zwolińska (projekcje), które wykreują bajeczne scenerie w klimatach orientu. To przedstawienie pełne magii i cudów opowiedziane jest z leśmianowskim humorem i dystansem. Balansowanie między światem podanym serio i z przymrużeniem oka, realiami życia biedaków i przepychem dworu sprawia, że spektakl jest tak bardzo prawdziwy.

„Cudowna lampa Aladyna” to zaproszenie na kolejną orientalną ucztę w Teatrze Groteska. Baśń, zawarta w zbiorze słynnej „Księgi tysiąca i jednej nocy”, została w sposób niesłychanie plastyczny, poetycki, a przy tym dowcipny opowiedziana przez Bolesława Leśmiana w jego „Klechdach sezamowych”. Wyobraźnia i język tego autora, jednego z najwybitniejszych polskich poetów, pozwalają przenieść się w magiczne światy, doświadczyć „zdarzeń niespodzianych i cudów niesłychanych”. Taki też jest familijny spektakl Włodzimierza Nurkowskiego – reżysera od lat współpracującego z Teatrem Groteska, twórcy m.in. „Pani Wdzięczny Strumyk”, „Wielkomiluda” i „Skąpca”.

Spektakl dla dzieci od 7 lat.

Na scenie występują między innymi Dominik Gorbaczyński jako Aladyn, Julia Dyga jako Księżniczka, Franciszek Muła jako Sułtan, Włodzimierz Jasiński jako Wezyr / Mustafa, Małgorzata Hachlowska jako Maruda, Bartosz Watemborski jako Błękitny Duch.

Źródło zdjęcia: Grzegorz Mart

Zwiastuny

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Włodzimierz Nurkowski

Scenografia: Anna Sekuła

Ruch sceniczny: Violetta Suska

Projekcje: Anna Sekuła, Małgorzata Zwolińska

Inspicjent: Marek Stawowczyk

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.