Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

8,0 / 10

Księżniczka Turandot

Pierwsza feministka i chcący coś sobie udowodnić mężczyzna czy może okrutna księżniczka i dzielny książę? Odwieczna walka płci, która ukazuje człowieka jako pełnego sprzeczności i nie zawsze spełniającego romantyczne wizje miłości.

Spektakl oparty na baśni chińskiej, w którym reżyser Ondrej Spišák mistrzowsko bawi się konwencjami teatralnymi, nawiązuje do commedii dell’arte, a nawet do form cyrkowych. Tekst w przekładzie poety Jarosława Mikołajewskiego w pełni oddaje siłę słowa Carlo Gozziego, a improwizacje z humorem odnoszą się do współczesności.

Na scenie występują między innymi Agata Góral jako Turandot, Kamil Siegmund jako Brighella, Łukasz Lewandowski jako Tartaglia, Łukasz Wójcik jako Pantalone, Piotr Bulcewicz jako Izmail, Michał Klawiter.

Realizacja

Reżyseria - Ondrej Spišák

Przekład - Jarosław Mikołajewski

Dramaturgia - Tadeusz Słobodzianek

Scenografia i kostiumy - Szilárd Boraros

Choreografia - Maćko Prusak

Muzyka - Mateusz Wachowiak/BUM BUM ORKeSTAR

Drugi reżyser - Andrei Zagorodnikov

Asystent scenografa i kostiumografa - Maks Mac

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Polecam. Było warto😀

  ka.....@gm...il.com / 23 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie.

  bn.....@in...ia.pl / 29 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, genialna scenografia, świetna adaptacja, fenomenalnie stworzone kreacje aktorskie opanowane do perfekcji. Sztuka w stylu komedii dell arte. Bardzo polecam

  wi.....@gm...il.com / 17 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Ciekawe połączenie form artystycznych. Świetna gra aktorska.

  bo.....@....pl / 28 października 2019

 • 9,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, koncepty, świetna gra z konwencjami

  be.....@....pl / 26 października 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka lekka, z dystansem, bardzo dobra gra aktorska, ale obcięłam gwiazdki za politykę. Ja naprawdę mam jej dość i nie idę do teatru, by tam też o tym słuchać.

  ka.....@gm...il.com / 04 marca 2020

 • 7,0/ 10

  Przedstawienie w dobrym, pozytywnym klimacie. Humoru nie brakuje. harmonijna choreografia i ogolnie dobra gra malego zespolu (14 osob) aktorow, ktorzy zapelniaja scene ekspresyjnoscia wyrazu i profesjonalnoscia. Scenografia pasujaca do charakteru spektaklu i wraz z muzyka tworzy sympatyczna artystyczna oprawe. Polecam, szczegolnie dla odprezenia i spedzenia radosnego ale i wartosciowego, ze wzgledu na poziom spektaklu, wieczoru.

  e......@tr...ax.eu / 18 listopada 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.