I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

8,8 / 10

I że cię nie opuszczę

Annie i Pascal poznają się w drodze do pracy. Rachida i Liam spotykają się przypadkiem pod domem dziewczyny. Obydwie pary krok po kroku zbliżają się do siebie, zakochują. Jednak wraz z rosnącym uczuciem, w ich związkach pojawia się coś jeszcze… Różnice temperamentów, upodobań, a nawet drobne rozbieżności stają się podłożem konfliktów. Od pozornie nic nieznaczących słów, przez coraz bardziej niepokojące gesty, mechanizm przemocy zostaje wprawiony w ruch, by stać się narzędziem kontroli i wyrazem despotycznej miłości.

Gérard Watkins przygląda się zjawisku przemocy w związkach partnerskich, stawia przed nami pytania, skąd w „normalnych” relacjach rodzi się chęć skrzywdzenia drugiej osoby.

Na scenie występuje Anna Szymańczyk jako Rachida Hammad, Marcin Sztabiński jako Pascal Frontin/Arnaud Armadian (psychiatra), Paulina Kinaszewska jako Annie Bardel (gościnnie), Agnieszka Roszkowska jako Agnes Pertuis/Mado Vilar (wiktymolog), Kamil Mróz jako Liam Merinol/Hedi Osim (policjant).

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia: fot. Tomasz Urbanek

Obsada

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Rachida Hammad

Marcin Sztabiński - zdjęcie

Marcin Sztabiński
Pascal Frontin/Arnaud Armadian (psychiatra)

Paulina Kinaszewska - zdjęcie

Paulina Kinaszewska
Annie Bardel (gościnnie)

Agnieszka Roszkowska - zdjęcie

Agnieszka Roszkowska
Agnes Pertuis/Mado Vilar (wiktymolog)

Kamil Mróz - zdjęcie

Kamil Mróz
Liam Merinol/Hedi Osim (policjant)

Realizacja

reżyseria: Aldona Figura

przekład: Aleksandra Stelmach

scenografia i kostiumy: Joanna Zemanek

kompozycje muzyczne: Piotr Łabonarski

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Może trochę jednoznaczna, ale bardzo dobrze zagrana i przedstawiona pozycja. Polecam.

  pr.....@gm...il.com / 13 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska!

  an.....@gm...il.com / 15 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo interesujący. Właśnie takich doznań szukam!!! Polecam

  ra.....@gm...il.com / 14 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo dobrze pokazal jak zaczyna sie przemoc w zwiazku. Tylko osoba, ktora doswiadczyla przemocy emocjonalnej i/lub fizycznej potrafi to zrozumiec. Przykre byly smiechy co niektorych panow na slowne ponizanie kobiet na poczatku spektaklu. Rozumiem, ze nie rozumieli oni jak takie slowa (dla nich smieszne) odbieraja kobiecie pewnosc siebie na poczatku zwiazku i jest to swiadoma manipulacja oprawcy do przywiazania ofiary do siebie. Uwaga do widzow: na sali beda z Wami osoby, ktore doswiadczyly podobnej przemocy, ja wrecz w niektorych momentach slyszalam slowa mojego oprawcy. Prosze nie smiejcie sie, to naprawde nie jest komedia i miejcie szacunek dla ofiar przemicy podczas spektatklu. Szkoda, ze Teatr Dramatyczny zaczal sprzedawac jakies przekaski na wynos (na sale spektaklu) jak np. m&ms czy kawusie w kubku papierowym. Teatr zaczyna przypominac kino w najgorszej odslonie.

  Iw.....@gm...il.com / 13 lipca 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.