Pogorzelisko - zdjęcie Pogorzelisko - zdjęcie

Pogorzelisko

Przedstawienie warsztatowe III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie i Wydziału Scenografii ASP.

Wajdi Mouawad – urodzony w 1968 r. w Bejrucie, w wieku 11 lat wyjechał wraz z matką i rodzeństwem z Libanu do Francji; studia odbył w Kanadzie w Narodowej Szkole Teatralnej w Montrealu; reżyserowane przez niego spektakle na bazie własnych tekstów (Littoral, Niebiosa) prezentowane były na Festiwalu w Awinionie (1998, 2009), zaś sztuka Pogorzelisko doczekała się realizacji filmowej, która zdobyła Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym (2010).

„Wajdi Mouawad pisze swoje teksty tak, jakby był nie wnukiem nawet lecz dzieckiem Greków. Może libańskie pochodzenie i doświadczenie losu wojennego i zdestabilizowanego, doświadczenie uchodźstwa zdeterminowało jego postrzeganie świata? Są sprawy, o których nie mamy pojęcia i do tego potrzebni są nam pisarze, ale nie literaci. Mouawad jest pisarzem. Ma rzadki dar poetyckiego widzenia świata.”

Piotr Gruszczyński

Na scenie występują między innymi Kamil Szklany jako Ralph/ Antoine, Maciej Zuchowicz jako Simon Marwan, Julia Łukowiak jako Nawal, Karolina Bacia jako Nawal, Joanna Derengowska jako Jihane, Jakub Gawlik jako Wahab.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Reżyseria: Waldemar Raźniak

Scenografia: Katarzyna Sankowska, Joanna Załęska

Opracowanie muzyczne: Karol Nepelski

Ruch: Liwia Bargieł

Asystenci reżysera: Daniella Tran Van i Łukasz Borkowski

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet