Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie Ktoś tu przyjdzie - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

9,0 / 10

Ktoś tu przyjdzie

On i ona uciekają przed światem. Szukają miejsca, gdzie będą sami w sobie nawzajem. Ich przystanią staje się dom nad brzegiem morza, gdzie jedyną rzeczywistością zdaje się być otaczająca ich przyroda. Poczucie bezpieczeństwa, zbudowane na kruchych filarach, znika z chwilą pojawienia się obcego, który zmusza bohaterów do skonfrontowania się z pytaniem: czy można uciec od wszystkich? Czy ci inni nie będą z nami i tak? Powtarzalność językowych fraz, którą posługują się postaci, staje się pustym, przerażającym rytuałem, podkreślającym poczucie ich wyobcowania. Spektakl Katarzyny Łęckiej to wnikliwa analiza miłosnej relacji oraz motywów, dla których postępujemy wbrew swoim pragnieniom. Hermetyczny świat utworu staje się dla widza pretekstem do konfrontacji z samym sobą. To wiwisekcja miłości i próba odpowiedzi na pytanie: na ile ty i ja dajemy sobie prawo do szczęścia?.

Polska prapremiera „Ktoś tu przyjdzie” Jona Fossego to znakomita okazja, żeby zetknąć się z twórczością norweskiego dramaturga, który zyskał miano współczesnego Ibsena.

Spektakl powstaje w koprodukcji Teatru WARSawy i Teatru Collegium Nobilium.

Na scenie występuje Sławomir Pacek, Alicja Pietruszka, Miron Jagniewski.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

przekład: Monika Grossman-Kliber

reżyseria: Katarzyna Łęcka

scenografia i kostiumy: Barbara Koczarowa, Zofia Kochman

muzyka: Igor Przebindowski

dramaturgia: Katarzyna Malec

koordynacja produkcji: Julia Gierszon

promocja: Karolina Dąbrowska

Spektakl powstaje w koprodukcji Teatru WARSawy i Teatru Collegium Nobilium.

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.