Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie

Judasz. Laboratorium Epifanii

Reżyserka zaprosiła do współpracy grupę aktorów, z którymi przyglądała się tekstom ewangelicznym, apokryfom, skostniałemu językowi religijnemu, próbując odnaleźć w tych źródłach prawdziwych ludzi, ich relacje i emocje.

Ta laboratoryjna praca stała się podstawą opowieści o tym, co mogło wydarzyć się w wieczerniku przed śmiercią Jezusa. Apostołowie spotykają się tam po pojmaniu ich Mistrza i próbują odtworzyć Jego słowa, zinterpretować gesty, zrozumieć, co się stało, kto zdradził, dlaczego to zrobił. Chcą ustalić wspólną wersję i zastanowić się, co będzie z nimi dalej. Nie ma w ich gronie tylko dwóch uczniów: Judasza i Jana – ta nieobecność mocno im ciąży.

Na scenie występują między innymi Mateusz Nędza, Mateusz Rzeźniczak, Mateusz Korsak, Aneta Jankowska, Mikołaj Chroboczek, Adrian Koszewski.

Realizacja

reżyseria, dramaturgia

i konstrukcja: Katarzyna Minkowska (IV rok Kierunku Reżyseria)

kostiumy:

Zula Poznańska

muzyka:

Jędrzej Jarocki

materiał wideo:

Agata Rucińska

kierownik produkcji:

Agata Tragarz

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.