Fedra - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,5 / 10

Fedra

Od 29 września 2021 r. na spektakle będą wpuszczane tylko osoby z certyfikatem szczepień przeciw COVID-19 lub posiadające aktualny wynik testu RT-PCR, czy też antygenowego. Więcej informacji na stronie http://tcn.at.edu.pl/bilety/

Fedra J. Racinea to rodzinna tragedia oparta na greckim micie, który stał się kanwą dramatu Eurypidesa. Niech nas jednak nie zmylą starożytne korzenie tej historii. Dzięki nowoczesnemu tłumaczeniu A. Libery, współczesnej scenografii i kostiumom, historia greckiej księżniczki i jej grzesznej miłości staje się na nowo przejmująca i bardzo nam bliska. Wszystkich nas, bowiem może dosięgnąć nieubłagany los, który nigdy nie daje się oszukać, a który w nieuświadomiony sposób jest wynikiem naszej natury, emocji, namiętności. Przejmująca oprawa muzyczna dopełnia na wskroś współczesnego wyrazu przedstawienia. Aktorzy, tegoroczni absolwenci AT, w zaskakujący sposób interpretują postaci dramatu dając im swoją żarliwość i, rzadką umiejętność prowadzenia wiersza, który dla słuchacza staje się prostym i eleganckim zarazem. Widz będzie zaskoczony, że coś, co w jego wyobraźni jest odległą historią, zagmatwanym mitem, może być tak lekko i przejmująco opowiedziane.

Na scenie występują między innymi Magdalena Kekenmeister jako Fedra, Sylwia Achu jako Enona, Jakub Pruski jako Hipolit, Paweł Gasztold-Wierzbicki jako Teramenes, Szczepan Kajfasz jako Tezeusz, Natalia Stachyra jako Arycja.

Czas trwania: 85 minut

Realizacja

Autor tekstu: Jean Baptiste Racine

Tłumaczenie: Antoni Libera

Reżyseria: Olga Sawicka

Asystenci reżyserki: Anna Moskal, Jakub Pruski

Kostiumy i scenografia: Stefania Strzałkowska-Rajca, Maciej Strzałkowski-Rajca

Muzyka: Jagoda Stanicka

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Bardzo dobre przedstawienie. Ascetyczna scenografia pozwala się skupić na grze młodych aktorów. Mamy tu głównie monologi i dialogi, w tym czasie pozostali uczestnicy "Fedry" czekają w bezruchu. Każdy z sześcioosobowego zespołu ma tu swój popis, swoją chwilę. "Fedra" to głównie gra emocji i wszyscy sobie z tym świetnie radzą. Donośne głosy, świetna dykcja, prawda psychologii. Słowem przedstawienie kompletne. Tekst klasyczny, a jakże współczesny i uniwersalny. Wielkie brawa dla całego zespołu. Gorąco polecam.

    pr.....@....pl / 18 maja 2022

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet