Królowa śniegu - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

8,4 / 10

Królowa śniegu

„Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.

Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.

Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.

Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:

Spektakl „Królowa Śniegu” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Królowa Śniegu” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

PREMIERA LISTOPAD 2022

Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Na scenie występują między innymi Sandra Korzeniak jako Królowa Śniegu, Anna Zachciał jako Gerda, Maciej Kucharski jako Kaj, Julia Mika jako Diablica, Wróżka, Księżniczka, Eskimoska, Rozbójniczka, Maciej Babicz jako Diabeł, Wrona, Książę, Renifer, Barbara Kurdej-Szatan jako głos Róży.

Czas trwania: 65 minut

Obsada

Sandra Korzeniak - zdjęcie

Sandra Korzeniak
Królowa Śniegu

Julia Mika - zdjęcie

Julia Mika
Diablica, Wróżka, Księżniczka, Eskimoska, Rozbójniczka

Maciej Babicz - zdjęcie

Maciej Babicz
Diabeł, Wrona, Książę, Renifer

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Gawron

Adaptacja: Grzegorz Staszak

Scenografia i kostiumy: Krystian Szymczak

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Muzyka: Wojciech Frycz

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Asystent reżysera: Michał Ziembicki

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Cudowne przedstawienie i przyjazna, świetna atmosfera od momentu wejścia do teatru! 🙂Bardzo dziękujemy!!! Będziemy stałymi widzami!:)

  m......@sz...ki.edu.pl / 25 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Super gra aktorska, dzieci i rodzice zachwyceni

  ka.....@in...ia.pl / 24 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniale przedstawienie, zarówno dla dzieci, jak i rodziców :-) Polecam

  es.....@gm...il.com / 21 listopada 2022

 • 8,0/ 10

  Samo rzedstawienie to rewelacja. Piękne kostiumy, dobrze przedstawiona fabuła i świetni aktorzy . Zostaliśmy jedynie zwyzywani i ustladzani po sali przez panią przedszkolankę, która przyszła z grupą. To jedyny minus. Fajnie jak by ekipa pracująca ogarniała takie osoby.

  an.....@gm...il.com / 23 listopada 2022

 • 6,0/ 10

  Spektakl Królowa Śniegu ... cóż przepiękne kostiumy, ładna i ciekawa scenografia, ale brakowało tempa, energii. To trochę zestaw dość dobrze odegranych scen,ale brak jakiegoś polotu, śmiechu, nieprzymrużenia oka. Dzieci w którymś momencie zaczynały się wiercić. A królowa Śniegu jest chyba zbyt somnambuliczna, szczególnie jak dla Młodego widza

  gi.....@....pl / 21 listopada 2022

 • 4,0/ 10

  Przedstawienie ogólnie na dobrym poziomie, ale przeznaczone wg mnie dla starszych dzieci niz wynika z opisu, z powodu mnogości trudnych emocji - strachu, tęsknoty, osamotnienia głównej bohaterki przez większość czasu i spotykanych przez nią, czasem skomplikowanych postaci, jak"dobra" wrozka lub rozbójniczka. Główni bohaterowie stanęli na wysokości zadania aktorsko i muzycznie. Królowa trochę za bardzo "śnięta".

  pr.....@gm...il.com / 21 listopada 2022

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/