Klatka dla ptaków - zdjęcie Klatka dla ptaków - zdjęcie Klatka dla ptaków - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów
43 zainteresowanych osób

8,6 / 10

Klatka dla ptaków

Co to za klatka i jakie ptaszki w niej siedzą?

Zapraszamy do teatru. Właśnie trwa próba do przedstawienia, które rozgrywa się w nocnym klubie dla transwestytów. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Kiedy zderzają się ze sobą dwa światy, huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy! Wizyta państwa Krzyżopolskich w jaskini rozpusty stawia pod znakiem zapytania przyszłość młodej pary. Trzeba się nieźle nagimnastykować, naudawać i naprzebierać, żeby uniknąć kompromitacji.

Tajemnica wielkiego powodzenia tej sztuki (powstało na jej kanwie kilka filmów i broadwayowski musical) tkwi nie tylko w jej inteligentnym i błyskotliwym poczuciu humoru, dającym aktorom szanse stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na tzw. trudny i kontrowersyjny temat. Ironia w ogóle – a szczególnie autoironia – jest niezwykle skutecznym kluczem budowania zaufania i z takim zjawiskiem mamy do czynienia w „Klatce dla ptaków”, która w polskiej wersji jest także sztuką o teatrze. Zaufajcie więc nam, drodzy Widzowie, a my zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść, dając Wam dwie godziny wspaniałej zabawy. Jean Poirot napisał „La Cage aux Folles” jako historię dziejącą się w latach siedemdziesiątych we Francji. Kuba Wecsile i Karol Klementewicz , tłumacze m. in. „Rodzinki.pl” oraz Andrzej Strzelecki, reżyser największych przebojów Teatru Rampa, umieścili „Klatkę dla ptaków” we współczesnej Polsce. Jak wyskakiwać z ograniczających nas klatek pokażą Państwu aktorzy w rolach, w jakich nie spodziewaliście się ich zobaczyć. Zresztą, oni sami też się tego nie spodziewali…

Kto widział Robina Wiliamsa i Gene Hackmana w filmowej wersji „Klatki dla ptaków” przekona się, że w Polsce jest śmieszniej niż w USA.

Na scenie występują między innymi Tomasz Sapryk jako Albin, Rafał Cieszyński jako Franek, Joanna Kurowska jako Bogumiła Krzyżopolska, Olga Kalicka jako Magda, Jarosław Gajewski jako Grzegorz, Marek Kaliszuk jako Franek.

Czas trwania: 120 minut

Występują

Joanna Kurowska - zdjęcie

Joanna Kurowska
Bogumiła Krzyżopolska

Witold Dębicki - zdjęcie

Witold Dębicki
Reżyser / Pan Majewski / Marian Krzyżopolski

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Strzelecki

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna komedia. Jak ktoś chce pośmiać się więcej niż trochę to gorąco polecam !

  jo.....@....pl / 06 października 2017

 • 10,0/ 10

  Doskonała zabawa w towarzystwie najlepszych aktorów i aktorek scen polskich bez względu na wiek i przekonania. Polecam szczególnie na jesienne szarugi.

  ko.....@tl...en.pl / 03 października 2017

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorów, doskonała zabawa, doskonała parodia elity partyjnej. Polecam serdecznie!

  ba.....@....pl / 26 września 2017

 • 10,0/ 10

  spadłam z krzesła ze śmiechu z partnerem

  ki.....@es...ka.pl / 26 września 2017

 • 10,0/ 10

  doskonała gra aktorska. wieczór spędzony na śmiechu.

  kl.....@....pl / 26 września 2017

 • 10,0/ 10

  Genialne . Tomasz rules!

  Ba.....@gm...il.com / 26 lipca 2017

 • 10,0/ 10

  Piękna gra aktorska, wielka przyjemność oglądania, świetna sztuka i świetnie spędzony czas. Polecam, polecam i jeszcze raz polecamy Iza i Julka

  be.....@tl...en.pl / 25 lipca 2017

 • 10,0/ 10

  Podziwiam facetów biegających w szpilkach

  pi.....@....pl / 04 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  bardzo pozytywny można odreagować dla mnie super

  bm.....@....pl / 09 kwietnia 2017

 • 8,0/ 10

  Fajny spektakl bardzo współczesny :)

  ur.....@....pl / 04 listopada 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl z poczuciem humoru .

  si.....@ya...oo.pl / 25 października 2017

 • 8,0/ 10

  Na początku sztuka wydawała mi się średnia. Powoli jednak się rozkręciła. Spektakl pokazał prawdę życiową i z pewnością to była dobra decyzja. Ani przez moment nie odczułam, że trwała ona 120 min. Aktorzy świetnie prezentowali specyficzną manierę, zachowanie swoich postaci. Polecam!! Ja się dobrze bawilam :)

  ma.....@gm...il.com / 28 września 2017

 • 7,0/ 10

  Bylo ok, smiesznie. Choc spodziewalem sie czegos troszeczke lepszego (wiekszego "wow") po takiej cenie za spektakl. Chociaz dzieki ewejsciowki.pl i tak sie udalo zaplacic ciut mniej ;)

  ja.....@jt...om.me / 11 października 2017

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.