Mizantrop - zdjęcie Mizantrop - zdjęcie Mizantrop - zdjęcie Mizantrop - zdjęcie Mizantrop - zdjęcie Mizantrop - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8,7 / 10

Mizantrop

„Mizantrop” na podstawie komedii Moliera.

Fragment z życia człowieka, który usiłuje egzystować w prawdzie.

Molier był bardzo uważnym i wnikliwym obserwatorem. Po niemal trzystu pięćdziesięciu latach od jego śmierci okazuje się, że archaiczny wierszowany tekst przeniesiony w realia kulis teatru jest wciąż niezwykle aktualny.

Uniwersalna opowieść o próbie uczciwego funkcjonowania w świecie przepełnionym kłamstwem, pozorami i bezsensownymi intrygami z odrobiną morału. Wzruszająca naiwność Mizantropa oraz przedstawienie pozostałych postaci w żartobliwy , karykaturalny sposób daje widzowi możliwość zastanowienia się nad samym sobą.

Czy gdyby każdy mówił prawdę, pozbawiony przerostu ego i kompleksów świat byłby lepszy? Czy jest to możliwe? Na ziemi? A może lepiej odlecieć w kosmos?

Spektakl Muzyczny.

Na scenie występują między innymi Martin Bogdan jako ALCEST, Paulina Sobiś jako CELIMENA, Magdalena Kuśnierz jako CELIMENA, Karol Włoch jako FILINT, Jan Kołodziej jako ORONT, Łukasz Mąka jako ORONT.

Źródło zdjęcia: Fotografie- Marcin Maffoto Fijałkowski

Zwiastuny

Realizacja

Libretto i Muzyka: Tomasz Czekalski

Reżyseria i choreografia : Małgorzata Fijałkowska

Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Asystent reżysera : Klaudia Bełcik

Fotografie : Marcin Fijałkowski

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo oryginalne. Pomysł, wokal i akrobacje wyjątkowe. Polecam

  ww.....@....pl / 15 października 2021

 • 10,0/ 10

  Ciekawie i nowocześnie przedstawienie sztuki. Jestem pełna podziwu dla kunsztu i ekspresji aktorów. Wyczyny prawie kaskaderskie w pięknym wydaniu młodych ludzi. Tak trzymajcie i nie zwalniajcie! Reklamuję Was gdzie tylko mogę i dumna jestem, że jestem Bemowianką. Teresa

  t......@gm...il.com / 14 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Ta nowoczesna forma jest ciekawa, bo odchodzi o klasycznych (często nudnych) form. A oglądanie w kameralnym teatrze (teatr Bemowo) bliski kontakt z aktorami dodaję całości większej przyjemności.

  lu.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 7,0/ 10

  Fajne, skromne przedstawienie, świetni młodzi aktorzy, Aktorki, szczególnie jedna bardzo sprawna fizycznie. No i ta mowa wierszem. Cudna rzecz, nie słyszałem od wielu lat

  ty.....@gm...il.com / 20 października 2021

Teatr Bemowo - Adres i dojazd

Ul. Górczewska 201
Warszawa, Bemowo

http://teatrbemowo.pl/

Kup bilet