Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie Piotruś Pan i Wendy - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,5 / 10

Piotruś Pan i Wendy

Zostawmy wszystko i lećmy z bohaterami spektaklu „Piotruś Pan i Wendy” do Nibylandii, gdzie czekają przygody, nowe przyjaźnie, nieznane emocje, pierwsza miłość (i pewnie też jakaś wróżka albo krokodyl, ale to na razie tajemnica). Wendy, John i Michael zrozumieją tam kilka rzeczy. Docenią wagę bajek na dobranoc. Doświadczą prawdziwej przyjaźni. Otworzą się nawzajem na własne przeżycia. Odkryją wartość wspólnego działania. I chcąc nie chcąc… dorosną. Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawę, i każdy dorosły taką ulubioną zabawę tuli we wspomnieniach. To te często proste i przecież jednak mniej intelektualne czynności uczą nas w pierwszych okresach życia najwięcej. Dzięki nim zdobywamy kolejne umiejętności, poznajemy siebie i otoczenie, budujemy relacje z ludźmi, rozwiązujemy problemy, rozróżniamy emocje i uczymy się sobie z nimi radzić – tworzymy swoje ja. Ale zabawa to też przestrzeń radości i rozwijania wyobraźni – wyobraźni, którą raz po raz rozbudowujemy, używając niepozornego zaklęcia „na niby”. Zaklęcia, które w teatrze nabiera jeszcze większej i świetlistej mocy.

Spektakl dla widzów od 7 roku życia

Na scenie występują między innymi Aleksandra Muszyńska jako Michael, Adriana Paprocka jako Wendy, Aneta Płuszka jako Pani Darling, Małgorzata Suzuki jako Cynowy Dzwoneczek, Marcin Marcinowicz jako Pan Darling, Oskar Lasota jako John.

Twórcy

autor: James Matthew Barrie

tłumaczenie: Michał Rusinek

adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski

scenografia: Klaudia Laszczyk

muzyka: Łukasz Damrych

ruch sceniczny: Szymon Michlewicz – Sowa

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Piękne przedstawienie :)

    ka.....@in...ia.pl / 10 października 2022

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.