Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie Niesamowite przygody Skarpetek - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,1 / 10

Niesamowite przygody Skarpetek

Spektakl powstaje na podstawie niezwykle popularnego cyklu książek Justyny Bednarek.

Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach.

Bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach. Autorka zdradziła nam szczegóły życia, które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci.

Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony, a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się. Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści.

Spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek” powstaje na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”.

______________________________________________________________________

Dla dzieci od 5 roku życia.

Na scenie występują między innymi Marcin Marcinowicz, Elżbieta Bielińska, Małgorzata Suzuki, Marta Gryko-Sokołowska, Andrzej Bocian, Malwina Kajetańczyk.

Źródło zdjęcia: Teatr Baj

Twórcy

Autor i adaptacja:

Justyna Bednarek

Reżyseria:

Robert Jarosz

Scenografia:

Anna Chadaj

Muzyka:

Patryk Zakrocki

Asystent reżysera:

Marta Gryko-Sokołowska

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Polecam, przedstawiwnie warte uwagi.

  k......@gm...il.com / 25 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  To była już druga wizyta w Baju z dwójką moich wnucząt. Po Panu Kleksie same wybrały spektakl o przygodach skarpetek. "Babciu, kup bilety na jeszcze jakis spektakl. Lubimy tu pzychodzić. Tylko poproś, żeby nie było dymu". I tyle.

  ew.....@gm...il.com / 16 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl pod każdym względem! Świetne pomysły inscenizacyjne, gra aktorów, dekoracje, muzyka. Dzieci zachwycone, a i dorośli się nie nudzili. Gratulacje!

  el.....@gm...il.com / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna atmosfera i gra aktorów.

  ew.....@po...ta.onet.pl / 27 września 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam każdemu i w każdym wieku 😊

  ka.....@on...et.pl / 26 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl :)

  an.....@gm...il.com / 26 września 2022

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie ciekawe dla młodszych jak i starszych dzieci, uzupełnienie lektury.

  mg.....@gm...il.com / 21 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Znakomite przedstawienie.

  ma.....@in...ia.pl / 11 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo sympatyczne przedstawienie.

  Ma.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie !

  Ok.....@....pl / 09 stycznia 2022

 • 3,0/ 10

  kategoria od 3 lat, nie od 5 jak wskazane

  a......@gm...il.com / 01 maja 2022

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet